Trwa ładowanie...
tsue

TSUE odwołał rozprawę w sprawie pytań prejudycjalnych SN

Rozprawa ws. pytań prejudycjalnych była zaplanowana na 12 lutego. Jak wynika z informacji PAP, Trybunał Sprawiedliwości UE podjął decyzję o jej odwołaniu. Nie podaje jednak powodów swojej decyzji.

Share
TSUE odwołał rozprawę w sprawie pytań prejudycjalnych SN
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d2pxhga

Nie wiadomo również, kiedy rozprawa ostatecznie się odbędzie. Jak poinformował Ireneusz Kolowca ze służb prasowych TSUE, "służby Trybunału nie informują o poszczególnych środkach organizacji postępowania zarządzanych w ramach toczących się spraw".

Pytania prejudycjalne zostały skierowane do TSUE w sierpniu 2018 r. Dotyczyły m.in. zasady nieusuwalności sędziów, wykładni przepisów prawa unijnego w kontekście przepisu ustawy o Sądzie Najwyższym, który uzależnia możliwość dalszego orzekania przez sędziego SN, który przekroczył 65. rok życia od zgody organu władzy wykonawczej, oraz wykładni przepisu dyrektywy unijnej zakazującego dyskryminacji ze względu na wiek.

d2pxhga

Dwa pytania prejudycjalne do TSUE pod koniec listopada zeszłego roku skierował także Naczelny Sąd Administracyjny. Odnosiły się one do procedury odwoływania się od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa, wyłaniających kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego.

Zobacz także: Wrócisz z emerytury? Pawlak zdradza, co zamierza zrobić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pxhga

Podziel się opinią

Share
d2pxhga
d2pxhga
Więcej tematów