Trwa ładowanie...
d1tgbwe

Trzyosobowa rodzina z Kalisza zatruła się czadem

Wczoraj w jednym z mieszkań w Kaliszu odnaleziono trzy nieprzytomne osoby. Wszystkie zatruły się czadem. Matka i syn w stanie ciężkim zostali odwiezieni do szpitala w Poznaniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzyosobowa rodzina z Kalisza zatruła się czadem
(Straż pożarna w Kaliszu)
d1tgbwe

3 grudnia tuż przed godz. 9 dyżurny kaliskiej komendy straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zaczadzeniu się trzyosobowej rodziny w budynku jednorodzinnym przy ul. 25 Dywizji. Jak ustaliły „Fakty Kaliskie”, nieprzytomnych znalazł kolega jednej z zaczadzonych osób, który przyjechał sprawdzić, dlaczego ta nie pojawiła się rano w pracy.

- Przyrządy pomiarowe wskazały obecność tlenku węgla w ilości od 300 do 700 ppm. Ewakuowanym osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej i zabezpieczono je przed wychłodzeniem. Następnie zostały one zabrane do szpitala – relacjonują kaliscy strażacy.

Stan 41-letniej matki i 16-letniego syna okazał się na tyle ciężki, że zdecydowano o ich przetransportowaniu do jednego ze szpitali w Poznaniu wyposażonego w komory hiperbaryczne. 40-letni ojciec będący w lepszym stanie pozostał w jednym z kaliskich szpitali.

Strażacy po raz kolejny ostrzegają przed śmiertelnie niebezpiecznym tlenkiem węgla. W miniony weekend w wyniku zatrucia czadem w Środzie Wielkopolskiej zmarła 10-letnia dziewczynka.

d1tgbwe

Podziel się opinią

Share
d1tgbwe
d1tgbwe
Więcej tematów