Trwa ładowanie...
d17e04d

Trzy ofiary strzelaniny w żydowskich ośrodkach w Kansas City

Trzy osoby, w tym 14-letni chłopiec, poniosły śmierć w niedzielę po południu na przedmieściu Kansas City - Overland Park zastrzelone przez 70-letniego mężczyznę. Sprawca strzelaniny zatrzymany przez policję - poinformowała policja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do zdarzenia doszło w Overland Park na przedmieściu Kansas City
Do zdarzenia doszło w Overland Park na przedmieściu Kansas City (PAP/EPA, Fot: Ed Zurga)
d17e04d

Rzecznik policji w Overland Park Sean Reilly powiedział, że dwie osoby, mężczyzna i jego 14-letni wnuk, zostali zastrzeleni na parkingu lokalnego Centrum Społeczności Żydowskiej, a jedna (kobieta) w znajdującym się w pobliżu żydowskim domu opieki społecznej Village Shalom.

Centrum zostało otoczone przez znaczne siły policji, która nie wpuszcza osób postronnych.

Lokalne stacje telewizyjne przekazały relacje z zatrzymania zabójcy, którego personaliów nie ujawniono. Po zatrzymaniu zdawał się on wznosić okrzyki "Heil Hitler!" z tylnego siedzenia radiowozu policyjnego. Policja nie potwierdziła tego, ale poinformowała, że zabójca, który nie jest mieszkańcem Kansas City, mógł kierować się nienawiścią.

Atak nastąpił na krótko przed żydowskim świętem Paschy. Szef policji w Overland Park John Douglass odmówił na konferencji prasowej odpowiedzi na pytanie, czy zbrodnia miała coś wspólnego z antysemityzmem.

Według świadków, mężczyzna miał pytać ofiary, czy są Żydami.

Prezydent Barack Obama określił incydent jako "łamiący serce" i zapowiedział pełne wsparcie dla ofiar ze strony rządu federalnego.

d17e04d

Podziel się opinią

Share
d17e04d
d17e04d
Więcej tematów