Trwa ładowanie...
d1gqoxz

Trzęsienie ziemi w Iranie - nowe Informacje, są ofiary śmiertelne

Silne trzęsienie ziemi w Iranie miało miejsce w niedzielę. Rannych zostało prawie 650 osób. Jest nadzieja, że nikt nie zginął.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienie ziemi w Iranie. Ponad 700 osób zostało rannych.
Trzęsienie ziemi w Iranie. Ponad 700 osób zostało rannych. (iStock.com)
d1gqoxz

Trzęsienie ziemi w Iranie - Najnowsze informacje

Irańska agencja Meh podała, że liczba rannych z powodu trzęsienia ziemi wzrosła do conajmniej 700 osób. Media w Iraku informują o kolejnych 100 rannych, a także dwóch ofiarach śmiertelnych. W momencie rozpoczęcia trzęsienia ziemi w Bagdadzie zapanowała panika. Ludzi uciekali z budynków na ulicę.

Trzęsienie ziemi rozpoczęło się o godzinie 19:37 (17:37 w Polsce). Dotychczas odnotowano 15 wstrząsów wtórnych.

d1gqoxz

Trzęsienie ziemi Iran – ponad 700 poszkodowanych

Niedzielne trzęsienie ziemi odczuli mieszkańcy minimum 7 z 31 prowincji Iranu. Lokalne media informują, że nie ma ofiar śmiertelnych. Informacja o zabitych pojawiła się w poniedziałkowe popołudnie. Przekazano wówczas informację o śmierci dwóch osób w Iraku. Ranne zostało conajmniej 716 osób. Większość z nich nie wymaga jednak hospitalizacji. Niedzielne trzęsienie ziemi miało magnitudę 6,3. Takie wstrząsy są niebezpieczne. Ze strachu przed powtórnymi ruchami ziemi wiele osób zdecydowało się na spędzenie nocy pod gołym niebem, mimo iż temperatura na zewnątrz była niska.

Skutki niedzielnego trzęsienia ziemi odczuli również mieszkańcy Kuwejtu oraz Iraku.

W poniedziałkowy ranek w Sarpol e-Zahab odczuwalne były wstrząsy wtórne, których siła osiągnęła najpierw 5,2, a następnie 4,6.

d1gqoxz

Tragiczne trzęsienie ziemi

Zaledwie przed rokiem trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,3 zabiło ponad 600 osób, a tysiące innych zostało rannych i bez dachu nad głową.

W 2003 roku trzęsienie ziemi o sile 6,6 zrównało z ziemią starożytne miasto Bam. Wówczas śmierć poniosło około 31 tys. osób.

Trzęsienie ziemi w Iranie nie jest niczym zaskakującym. Na terenie tego państwa znajduje się wiele uskoków i pęknięć tektonicznych, przez co często dochodzi tam do silnych wstrząsów.

d1gqoxz

Podziel się opinią

Share

d1gqoxz

d1gqoxz
Więcej tematów