Trwa ładowanie...
d4itr26
d4itr26
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trzech żołnierzy zginęło podczas manewrów wojskowych Wostok-2014

Trzech żołnierzy piechoty morskiej zginęło podczas jednego z epizodów trwających od piątku na Dalekim Wschodzie Federacji Rosyjskiej manewrów wojskowych Wostok-2014.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4itr26

Według agencji Interfax do tragedii doszło około godz. 8.00 czasu moskiewskiego (godz. 6.00 w Polsce) w rejonie wyspy Sachalin w czasie desantowania oddziałów piechoty morskiej Floty Pacyfiku FR. Jeden z wozów bojowych nakryła wysoka fala, wskutek czego pojazd zatonął. W wozie znajdowało się 10 żołnierzy. Trzech nie zdołano uratować.

Manewry obejmują terytorium od południa Kraju Nadmorskiego po północ Półwyspu Czukockiego, a także duży akwen morski. Wojska ćwiczą na ponad 20 poligonach lądowych, lotniczych i morskich. Przerzucono na nie ponad 100 tys. żołnierzy i oficerów oraz 1500 czołgów i transporterów opancerzonych. Z powietrza siły lądowe wspiera około 120 samolotów, a z Morza Japońskiego i Morza Ochockiego - ponad 70 okrętów nawodnych i podwodnych.

Trzon wojsk uczestniczących w ćwiczeniach stanowią siły stacjonujące na Syberii Wschodniej. Na rozkaz ministra obrony Siergieja Szojgu, który na miejscu obserwował manewry, w "rejon walk" przerzucono kilka jednostek z Zachodniego Okręgu Wojskowego. Żołnierze pokonali 6 tys. kilometrów bez sprzętu wojskowego. Wszystko, co było im niezbędne do wykonania postawionych zadań, pobrali w lokalnych bazach i składach broni.

d4itr26

Podziel się opinią

Share

d4itr26

d4itr26
Więcej tematów