ycipk-15tonh
ycipk-15tonh

Trzech europosłów PSL: odwołać Kalinowskiego i Pawlaka

Trzech europosłów PSL: Zdzisław Podkański,
Zbigniew Kuźmiuk i Janusz Wojciechowski zwróciło się do
szefa Rady Naczelnej swojej partii Jarosława Kalinowskiego o
wprowadzenie do porządku obrad Rady wniosku o odwołanie jego i
Waldemara Pawlaka z zajmowanych funkcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-15tonh

Europosłowie, którzy w związku z tragedią w Katowicach, zaapelowali też o przełożenie posiedzenia Rady, domagają się również rozpatrzenia wniosku o odwołanie wszystkich członków Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL i Prezydium Rady Naczelnej tej partii. Posiedzenie Rady Naczelnej PSL zwołano na sobotę 4 lutego.

Argumentując wniosek o odwołanie naczelnych władz wykonawczych partii, europosłowie PSL ocenili w liście do Kalinowskiego, że ich wniosek jest "ostatnią z ich strony próbą ratowania Stronnictwa przed polityczną katastrofą".

W połowie grudnia Podkański, Kuźmiuk i Wojciechowski wstąpili - bez zgody władz partii - do Unii na rzecz Europy Narodów, której członkiem jest PiS. PSL jako partia pozostała natomiast członkiem Europejskiej Partii Ludowej, do której należy także PO.

ycipk-15tonh

Ich zdaniem, wskazani przez nich politycy PSL powinni ustąpić m.in. dlatego, że "nie są zdolni do zapewnienia Stronnictwu siły i znaczenia politycznego". "W Stronnictwie panuje zastój, wszelkie próby działań reformatorskich są utrącane. Grozi nam klęska w wyborach parlamentarnych i samorządowych" - wyjaśnili.

(...)"W Stronnictwie zanikła szczera dyskusja, tłumiona jest krytyka, a przede wszystkim blokowane są żądania zwołania nadzwyczajnego Kongresu PSL" - dodali autorzy listu.

Przyznali, że "nie mogą się utożsamiać "z tak kierowanym Stronnictwem, nie rokującym nadziei na naprawę". "Zaprzeczałoby to wierności ideałom polskiego ruchu ludowego w jego wielkiej ponad 110-letniej historii" - napisali.

Ich zdaniem, PSL powinno wybrać nowe władze, "zdolne do politycznej i moralnej odbudowy polskiego ruchu ludowego, zapewnienia mu możliwości rzeczywistego udziału w naprawie państwa".

ycipk-15tonh

Do chwili nadania depeszy PAP nie udało się skontaktować ani z Jarosławem Kalinowskim, ani z Waldemarem Pawlakiem.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-15tonh

ycipk-15tonh