Trwa ładowanie...
d2tf5ob

Trzebnica: opiekunka do dzieci okazała się złodziejką. Łup częściowo odzyskano

Opiekunka do dzieci oraz jej partner okradli mieszkankę Trzebnicy (woj. dolnośląskie). Z mieszkania kobiety zniknęła biżuteria oraz sprzęt elektroniczny.
Share
Trzebnica: opiekunka do dzieci okazała się złodziejką. Łup częściowo odzyskano
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d2tf5ob

Do komendy policji w Trzebnicy zgłosiła się kobieta, która poinformowała funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego o kradzieży, jaka miała miejsce w jej mieszkaniu. Z domu trzebniczanki zniknęła złota biżuteria – pierścionki oraz łańcuszek – a także tablet, telefon komórkowy oraz wiatrówka. Podejrzenia padły na 20-latkę, którą okradziona kobieta miesiąc temu zatrudniła jako opiekunkę do dzieci. Młodej niańce miał pomagać w przestępczym czynie jej partner.

Podejrzenia te okazały się słuszne. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, szybko ustalili adres zamieszkania pary.

- Po wejściu do mieszkania, funkcjonariusze zauważyli ich zdenerwowanie, jak i to, że mężczyzna chowa telefon komórkowy pod łóżko. Policjanci zabezpieczyli wspomniany telefon oraz etui od tabletu, a także umowy lombardowe. 20-latka i jej partner trafili do aresztu. Kryminalni, sprawdzając dalej okoliczne lombardy, odzyskali też skradziony tablet - mówi asp. sztab. Iwona Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Policjanci przedstawili nieuczciwej opiekunce i jej partnerowi zarzut kradzieży, za co w świetle kodeksu karnego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2tf5ob

Podziel się opinią

Share
d2tf5ob
d2tf5ob
Więcej tematów