Qaqwqwrqw
notre dame

Trwają prace nad renowacją Notre Dame. Kanada oferuje drewno i stal

W sieci pojawiły się zdjęcia premiera Kanady Justina Trudeau, który odwiedził francuską katedrę Notre Dame. Polityk zaoferował także pomoc. Chociaż nie ogłoszono jeszcze oficjalnie konkursu na plan odbudowy budynku, architekci z całego świata już prezentują swoje pomysły.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Kanady w Notre Dame.
Premier Kanady w Notre Dame. (East News)
Qaqwqwrqw

W wyniku pożaru, który wybuchł w połowie kwietnia, spłonęły dach i wnętrze katedry Notre Dame w Paryżu. Strażacy przez ponad dziewięć godzin walczyli z ogniem, który całkowicie ugaszono dopiero następnego dnia rano.

Pomoc w odbudowie świątyni zaoferowało wiele prywatnych firm i rządów państw. Teraz internet obiegły najnowsze zdjęcia ze środka budowli.

Premier Kanady Justina Trudeau odwiedził Notre Dame w towarzystwie rektora katedry Patricka Chauveta i francuskiego ministra kultury Francka Riestera.

Qaqwqwrqw
East News
Podziel się

Zobacz także: Pożar katedry Notre Dame. Świątynia w ogniu - zapierające dech zdjęcia Polaka

Na fotografiach widać, że chociaż część zniszczonego dachu i wyposażenia kościoła udało się już uprzątnąć, obraz spalonego wnętrza wciąż robi ogromne wrażenie.

Podczas swojej wizyty Trudeau zaoferował pomoc w postaci dostarczenia drewna i stali do odbudowy Notre Dame.

Qaqwqwrqw

Kanadyjskie Stowarzyszenie Producentów Stali i Stowarzyszenie Producentów Leśnych wyraziły już swoje poparcie dla inicjatywy rządu.

East News
Podziel się

Zobacz także: Notre Dame: obraz zniszczeń z lotu ptaka

Przypomnijmy, że chociaż nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, trwa międzynarodowa debata o tym, jaki kształt powinna mieć odbudowana katedra.

Qaqwqwrqw

Dwa dni po pożarze francuski rząd zapowiedział konkurs na plan renowacji zniszczonego dachu budowli oraz iglicy. Od tamtej pory sieć zalewają coraz ciekawsze projekty nadsyłane przez architektów z całego świata.

Zobacz także: Rzecznik rządu pytana o film Sekielskiego. Doszło do ostrej wymiany zdań w studiu

Qaqwqwrqw

Źródło: globalnews.ca, ctvnews.ca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw