Trwa ładowanie...
d3cfnw6

Trumpowi się upiekło. Rezolucja ws. impeachmentu odrzucona

Większością głosów Izba Reprezentantów USA odrzuciła rezolucję ws. rozpoczęcia procedury impeachmentu wobec Donalda Trumpa. Wniosek był efektem słownego ataku prezydenta na działaczki Demokratów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald Trump (PAP/EPA, Fot: EPA/MICHAEL REYNOLDS)
d3cfnw6

Rezolucję ws. uruchomienia procedury usunięcia z urzędu Donalda Trumpa poparło tylko 95 deputowanych, a przeciw jej przyjęciu było 332.

To oznacza, że większość Demokratów zagłosowała tak jak Republikanie - zauważa Fox News. Amerykańskie media podkreślają, że rezolucji nie poparła również Nancy Pelosi, przewodnicząca Izby, reprezentantka Partii Demokratycznej.

Próba uruchomienia procedury impeachmentu Trumpa to wynik fali oburzenia po jego weekendowych wpisach w mediach społecznościowych na temat kongresmenek Demokratów. Sformułowania użyte przez prezydenta USA nazwano rasistowskimi i ksenofobicznymi. Trump zaatakował przeciwniczki polityczne, bo te krytykowały działania służb migracyjnych.

d3cfnw6

Przypomnijmy: na procedurę impeachmentu wobec Trumpa Izba Reprezentantów nie zgodziła się już także w 2017 i 2018 r. Wtedy jednak większość należała do Republikanów.

Zobacz także: "PiS ograny podwójnie". Wiceprezydent Warszawy ostrzega europosłów PiS

d3cfnw6

Podziel się opinią

Share
d3cfnw6
d3cfnw6
Więcej tematów