Trwa ładowanie...

USA. Izba Reprezentantów potępia Donalda Trumpa za wpisy na Twitterze

We wtorek Izba Reprezentantów potępiła prezydenta USA za jego rasistowskie wpisy wobec Demokratycznych kongresmenek. Za przyjęciem rezolucji głosowało, oprócz Demokratów, także 4 Republikanów.

Share
USA. Izba Reprezentantów potępia Donalda Trumpa za wpisy na Twitterze
Źródło: East News, fot: AP/Associated Press/East News
d4a2wqh

Według agencji Reuters podstawowym motywem Partii Demokratycznej dla takiego wniosku była dezaprobata wobec ataku prezydenta USA na ich reprezentantki oraz "zawstydzenie Trumpa i jego kolegów z Partii Republikańskiej, którzy stanęli za nim murem".

W rezolucji niższej izby amerykańskiego parlamentu zaznaczono, że na potępienie zasługują przede wszystkim "rasistowskie komentarze prezydenta Trumpa, które legitymizują i pogłębiają lęk oraz nienawiść wobec Amerykanów z wyboru oraz osób o innym kolorze skóry".

Niedzielny atak Trumpa

Wpisy Trumpa od początku jego kadencji budzą duże emocje. Jednak zeszłotygodniowe wpisy wywołały prawdziwą furię w Stanach Zjednoczonych. "Jakie to interesujące, widzieć "progresywne" demokratki pochodzące z krajów, których rządy są kompletną i totalną katastrofą, najgorsze, najbardziej skorumpowane i niewydolne na całym świecie (o ile w ogóle mają funkcjonujące rządy), jak teraz głośno i złośliwie mówią ludziom w Stanach Zjednoczonych, największemu i najpotężniejszemu państwu na świecie, jak powinien działać rząd" - napisał w niedzielę na Twitterze Trump.

d4a2wqh

W kolejnym wpisie amerykański prezydent zasugerował kongresmenkom, aby wróciły do miejsc, z których pochodzą i pomogły tam zwalczać przestępczość. "Potem wrócą i pokażą nam jak się to robi" - stwierdził Trump.

Co prawda prezydent USA nie wymienił żadnej polityczki z imienia i nazwiska, jednak nie trudno się domyślić o kogo chodzi. Do najbardziej zaciekłych krytyczek "commander-in-chief" należą Alexandra Ocasio-Cortez, Ilhana Omar, Ayanna Pressley i Rashida Tlaib. Tylko Omar, która pochodzi z Somalii, nie urodziła się w USA.

Wpis był szeroko komentowany przez polityków partii Demokratycznej. "Tak właśnie wygląda rasizm. My jesteśmy obrazem demokracji" - stwierdziła Pressley, a Tlaib wezwała do impeachmentu Trumpa.

d4a2wqh

Na słowa Trumpa zareagowała spikerka Izby Reprezentantów. "Nie zgadzam się na ksenofobiczne komentarze prezydenta Trumpa, mające na celu dzielenie naszego narodu. Zamiast atakować członków Kongresu, powinien pracować razem z nami nad ludzką polityką imigracyjną, która odzwierciedlałaby amerykańskie wartości" - napisała na Twitterze Nancy Pelosi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

Zobacz także: Kolejna bolesna porażka Szydło w PE. Neumann nie zostawia na niej suchej nitki

d4a2wqh

Podziel się opinią

Share
d4a2wqh
d4a2wqh
Więcej tematów