Trwa ładowanie...

Furia w Stanach. Donald Trump zaatakował demokratyczne kongresmenki

Donald Trump ponownie zszokował swoimi wpisami na Twitterze. Tym razem skrytykował część kongresmenek z partii Demokratycznej. Powodem było ich odmienne zdanie na temat masowych akcji przeciw imigrantom. Część polityków nazwała Trumpa rasistą.
Share
Prezydent USA Donald Trump wywołał burzę na Twitterze
Prezydent USA Donald Trump wywołał burzę na TwitterzeŹródło: East News, Fot: AP/Associated Press/East News
dz63eug

"Jakie to interesujące, widzieć "progresywne" demokratki pochodzące z krajów, których rządy są kompletną i totalną katastrofą, najgorsze, najbardziej skorumpowane i niewydolne na całym świecie (o ile w ogóle mają funkcjonujące rządy), jak teraz głośno i złośliwie mówią ludziom w Stanach Zjednoczonych, największemu i najpotężniejszemu państwu na świecie, jak powinien działać rząd" - napisał w niedzielę na Twitterze Trump.

W kolejnym wpisie amerykański prezydent zasugerował kongresmenkom, aby wróciły do miejsc, z których pochodzą i pomogły tam zwalczać przestępczość. "Potem wrócą i pokażą nam jak się to robi" - stwierdził Trump.

Prezydent USA nie wymienił żadnej polityczki z imienia i nazwiska, jednak nie trudno się domyślić o kogo chodzi. Do najbardziej zaciekłych krytyczek "commander-in-chief" należą Alexandra Ocasio-Cortez, Ilhana Omar, Ayanna Pressley i Rashida Tlaib. Tylko Omar, która pochodzi z Somalii, nie urodziła się w USA.

dz63eug

Zobacz także: Macierewicz się doczekał. Drwiny nawet, gdy mowa o prezesie PiS

To właśnie te przedstawicielki Demokratów wyrażały sprzeciw wobec polityki migracyjnej Trumpa. Nie spodobały im się m.in. naloty służb migracyjnych, które miały za zadanie zatrzymanie i deportowanie nielegalnych imigrantów. Cała akcja została przeprowadzona na polecenie prezydenta USA.

dz63eug

Od piątku w Stanach rozpoczęły się protesty przeciwko zaplanowanym masowym deportacjom. Władze niektórych stanów i miast zapowiedziały, że nie będą udzielać pomocy służbom migracyjnym.

Reakcja Demokratów

"Podsycasz biały nacjonalizm, bo jesteście wściekły, że tacy ludzie jak my służą w Kongresie i walczą przeciwko waszej pełnej nienawiści polityce" - stwierdziła na Twitterze Ilhan Omar (urodzona w Somalii).

Wtórowała jej Alexandra Ocasio-Cortez, która urodziła się na nowojorskim Bronksie. : "Panie prezydencie, kraj z którego pochodzę (...) to Stany Zjednoczone (...) Jesteś zły, ponieważ nie możesz wyobrazić sobie Ameryki, której jesteśmy częścią" - napisała demokratyczna kongresmenka.

dz63eug

"Tak właśnie wygląda rasizm. My jesteśmy obrazem demokracji" - stwierdziła Pressley, a Tlaib wezwała do impeachmentu Trumpa.

Honoru Demokratek bronią także inne ważne figury partii. Jako jedna z pierwszych na wpis Trumpa zareagowała spikerka Izby Reprezentantów. "Nie zgadzam się na ksenofobiczne komentarze prezydenta Trumpa, mające na celu dzielenie naszego narodu. Zamiast atakować członków Kongresu, powinien pracować razem z nami nad ludzką polityką imigracyjną, która odzwierciedlałaby amerykańskie wartości" - napisała na Twitterze Nancy Pelosi.

Bernie Sanders, walczący o nominację partii w wyborach prezydenckich, stwierdził że "musimy razem bronić sprawiedliwości i godności wszystkich ludzi". "Kiedy nazywam prezydenta (Trumpa) rasistą, o tym właśnie mówię" - napisał na Twitterze polityk.

dz63eug

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24

dz63eug

Podziel się opinią

Share
dz63eug
dz63eug
Więcej tematów