Trwa ładowanie...
dii15x7

Trump zareagował na ostrą krytykę po spotkaniu z Putinem. "To kłamstwo"

Nie milkną echa spotkania Trumpa z Putinem na szczycie w Helsinkach. Na prezydenta USA spadła lawina krytyki. Komentatorzy i politycy zauważają, że prezydent USA był zbyt uległy wobec Putina. - Nie jestem ani prorosyjski, ani pro-jakiś tam - stwierdził Donald Trump. - Chcę tylko, by mój kraj był bezpieczny - dodał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin i Donald Trump spotkali się w poniedziałek na szczycie w Helsinkach.
Władimir Putin i Donald Trump spotkali się w poniedziałek na szczycie w Helsinkach. (East News)
dii15x7

- Mają potężne siły wojskowe, ale ich gospodarka jest słabsza niż chińska - tłumaczył Donald Trump w rozmowie z Tuckerem Carlsonem, którą telewizja Fox News nagrała w poniedziałek w Helsinkach, a wyemitowała we wtorek wieczór. Prezydent USA mówił takżę, że nie nazwałby Rosji przeciwnikiem, oba kraje mogą współpracować i wiele osiągnąć.

- Wszyscy mogą mieć się dobrze i żyć w pokoju - powiedział.

Po spotkaniu Trumpa z Putinem były szef CIA John Brennan zarzucił amerykańskiemu prezydentowi nawet balansowanie na granicy zdrady narodowej. - Nie tylko to, że komentarze Trumpa były komentarzami imbecyla, ale to, że Putin ma go całkowicie w swej kieszeni - brzmiał komentarz Brennana.
.
Trump stwierdził, że Brennen kłamie. Porównał go do b. dyrektora Jamesa Comeya oraz b. z-cy dyrektora FBI Andrew McCabego. - Ci ludzie są bardzo złymi ludźmi i w końcu wyszło, jakimi są naprawdę - stwierdził Trump.

Spotkanie na szczycie w Helsinkach

Władimir Putin i Donald Trump spotkali się w poniedziałek na szczycie w Helsinkach. Ich rozmowy w cztery oczy trwały ponad 2 godziny - czyli dłużej, niż planowano. Podczas wspólnej konferencji obydwaj przywódcy zaznaczyli, że stosunki między krajami są złe, ale właśnie nadchodzi odwilż.

dii15x7

To jednak nie wszystko. Gdy przywódca Rosji stwierdził, że nie ma dowodów na rosyjską ingerencję w wybory prezydenckie w USA, Trump nie zaprzeczył. Komentatorzy i politycy zauważają, że prezydent USA był zbyt uległy wobec Putina.

Prezydent Trump napisał na Twitterze, że odbył "dobre spotkanie z NATO, ale "jeszcze lepsze z Władimirem Putinem". Zarzucił również mediom, że nie relacjonowały wspomnianych wydarzeń w ten sposób. "Fake newsy szaleją!" - grzmiał Trump w sieci.

Zobacz także: Pierwszy dzień wakacji. Sprawdzamy jak Polacy wypoczywają nad Bałtykiem

dii15x7

Podziel się opinią

Share

dii15x7

dii15x7
Więcej tematów