Trwa ładowanie...
d2cburp

Trump w tej sprawie wierzy Putinowi. "Przy każdym spotkaniu mówi, że tego nie zrobił"

- Kilka razy już pytałem Putina o to, czy mieszał się w wybory w USA. Za każdym razem mnie zapewnia, że tego nie zrobił. Wierzę mu - powiedział dziennikarzom Donald Trump podczas lotu Air Force One.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin i Donald Trump
Władimir Putin i Donald Trump (PAP/EPA)
d2cburp

Putin i Trump mieli okazję do kilku spotkań w Wietnamie, gdzie odbywał się szczyt ekonomiczny. - Powiedział mi (Putin), że się nie mieszał - zaczął Trump. - Przy innej okazji zapytałem go jeszcze raz. Później jeszcze raz. I za każdym razem mówił mi, że się nie mieszał w nasze wybory. Nie zrobił tego, co mu się zarzuca - dodał prezydent USA.

Zapewnienia prezydenta Rosji są jednak sprzeczne z ustaleniami amerykańskich służb wywiadowczych. Rosji zarzuca się m. in. atak hakerski na konta mailowe polityków partii Demokratycznej.

- Za każdym razem, gdy go spotykam, mówi mi "nie zrobiłem tego" i ja mu wierzę. W ogóle myślę, że takie insynuacje go obrażają, a to nie dobrze dla stosunków między naszymi krajami - stwierdził Trump.

W sierpniu Robert Mueller, specjalny prokurator mianowany do wyjaśniania zarzutów dotyczących powiązań otoczenia Donalda Trumpa z władzami Rosji, powołał tak zwaną wielką ławę przysięgłych. Prezydent Trump oświadczył wówczas, że ma nadzieję na "naprawdę uczciwy" rezultat dochodzenia.

d2cburp

Podziel się opinią

Share
d2cburp
d2cburp