Trwa ładowanie...
d3oqkof

Trump przyznał "nagrody". Jedna z nich powędrowała do Polski

Prezydent USA Donald Trump przyznał długo oczekiwane nagrody dla mediów w kategorii "fake news". Jedna z nich powędrowała do znanego polskiego tygodnika. Czego dotyczy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na liście znalazło się 11 "fake newsów"
Na liście znalazło się 11 "fake newsów" (PAP, Fot: JIM LO SCALZO)
d3oqkof

O przyznaniu nagród Trump poinformował za pośrednictwem Twittera. Prezydent zamieścił link do strony internetowej należącej do Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej, która przestała działać ze względu na zbyt duże obciążenie spowodowane liczbą odwiedzających.

Na liście znalazało się 11 podanych przez media informacji, które okazały się "fake newsami". Wśród "nagrodzonych" są telewizja CNN, dzienniki "Washington Post" i "New York Times", magazyn "Time" oraz stacja ABC News.

d3oqkof

Ale nie tylko. Na ósmym miejscu znalazł się tygodnik "Newsweek". Powód? Opublikowanie fałszywego materiału dotyczącego wizyty prezydenta USA w Polsce oraz jego spotkania z Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

"Newsweek" podał wówczas informację, że Agata Kornhauser-Duda nie uścisnęła dłoni prezydenta Trumpa, jedynie jego żony Melanii Trump. W rzeczywistości pierwsza dama Polski najpierw uścisnęła dłoń pierwszej damy USA, a następnie przywódcy Stanów Zjednoczonych.

Jedenastą nagrodę otrzymała całość materiałów dotyczących śledztwa w sprawie kontaktów osób z otoczenia Trumpa z Moskwą. Prezydent ocenił, że jest ono "najprawdopodobniej największym oszustwem w historii USA".

d3oqkof

Podziel się opinią

Share

d3oqkof

d3oqkof
Więcej tematów