Trwa ładowanie...

Trump przyznał "nagrody". Jedna z nich powędrowała do Polski

Prezydent USA Donald Trump przyznał długo oczekiwane nagrody dla mediów w kategorii "fake news". Jedna z nich powędrowała do znanego polskiego tygodnika. Czego dotyczy?

Share
Trump przyznał "nagrody". Jedna z nich powędrowała do PolskiŹródło: PAP, fot: JIM LO SCALZO
d1m4gjg

O przyznaniu nagród Trump poinformował za pośrednictwem Twittera. Prezydent zamieścił link do strony internetowej należącej do Krajowego Komitetu Partii Republikańskiej, która przestała działać ze względu na zbyt duże obciążenie spowodowane liczbą odwiedzających.

Na liście znalazało się 11 podanych przez media informacji, które okazały się "fake newsami". Wśród "nagrodzonych" są telewizja CNN, dzienniki "Washington Post" i "New York Times", magazyn "Time" oraz stacja ABC News.

d1m4gjg

Ale nie tylko. Na ósmym miejscu znalazł się tygodnik "Newsweek". Powód? Opublikowanie fałszywego materiału dotyczącego wizyty prezydenta USA w Polsce oraz jego spotkania z Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

"Newsweek" podał wówczas informację, że Agata Kornhauser-Duda nie uścisnęła dłoni prezydenta Trumpa, jedynie jego żony Melanii Trump. W rzeczywistości pierwsza dama Polski najpierw uścisnęła dłoń pierwszej damy USA, a następnie przywódcy Stanów Zjednoczonych.

Jedenastą nagrodę otrzymała całość materiałów dotyczących śledztwa w sprawie kontaktów osób z otoczenia Trumpa z Moskwą. Prezydent ocenił, że jest ono "najprawdopodobniej największym oszustwem w historii USA".

d1m4gjg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m4gjg
Więcej tematów