Trwa ładowanie...

Trump nominuje Romneya? To zrodzi konflikt

• Donald Trump rozważa nominowanie Mitta Romneya na stanowisko sekretarza stanu • Fakt ten wywołał konflikt w obozie jego zwolenników • O sporze powiedziała szefowa sztabu wyborczego Trumpa, Kellyanne Conway
Share
Trump nominuje Romneya? To zrodzi konflikt
Źródło: PAP/EPA, Fot: MICHAEL NELSON
d303oqu

Według Conway zwolennicy Trumpa w całym kraju czują się "zdradzeni". Sam fakt brania pod uwagę kandydatury Romneya budzi wątpliwości w szeregach jego zwolenników.

- W pełni popieram ideę jedności partii, ale nie jestem pewna, czy musimy za to płacić aż stanowiskiem sekretarza stanu - powiedziała Conway w rozmowie z CNN, przyznając, że sztab prezydenta elekta dostaje niezliczone sygnały z całej Ameryki, świadczące o tym, że jego wyborcy nie akceptują kandydatury byłego gubernatora Massachusetts.

Wcześniej Conway napisała na Twitterze: "Dostaję zatrzęsienie komentarzy nt. Romneya. Stronnicy Trumpa ostrzegają przed Romneyem, jako sekretarzem stanu". Po raz pierwszy publicznie odsłania kulisy walk w obozie prezydenta elekta.

d303oqu

Conway przypomina, że gniew, jaki budzi ewentualna nominacja wynika z tego, że Romney podczas kampanii wyborczej należał do najbardziej surowych krytyków Trumpa. Jeszcze podczas prawyborów nazwał go naciągaczem, krętaczem i oszustem i przekonywał Republikanów, ze należy zablokować jego nominację.

- Mitt Romney miał wystąpienia wymierzone w Trumpa, w których atakował charakter - przypomina Conway.

Odkąd prezydent elekt spotkał się z Romneyem nie ustają też w krytyce ci zwolennicy Trumpa, którzy byli wymieniani wśród możliwych kandydatów na stanowisko sekretarza stanu.

O tym, że Trump rozważa kandydaturę Romneya na sekretarza stanu amerykańskie media poinformowały w połowie listopada.

Do tej pory wśród kandydatów na sekretarza stanu w administracji Trumpa wymieniani byli przez media: burmistrz Nowego Jorku Rudolph Giuliani, były ambasador USA przy ONZ za prezydentury George'a W. Busha John Bolton, a także gubernator Karoliny Południowej Nikky Haley.

Oprac. Adam Styczek

d303oqu

Podziel się opinią

Share
d303oqu
d303oqu
Więcej tematów