Trwa ładowanie...

Trump nie chce deportować imigrantów, którzy przybyli jako dzieci

Administracja prezydenta Donalda Trumpa planuje objęcie deportacją niemal wszystkich nielegalnych imigrantów. Utrzyma ochronę jedynie tych, którzy przybyli do USA jako dzieci. Tak wynika z opublikowanych oficjalnych wytycznych.

Share
Trump nie chce deportować imigrantów, którzy przybyli jako dzieci
Źródło: AFP
d5mylnx

Wydane przez ministerstwo bezpieczeństwa narodowego wytyczne dla agentów imigracyjnych są częścią szerszego planu ochrony granic i kontroli imigracji zawartego w rozporządzeniach podpisanych przez Trumpa 25 stycznia.

Poprzedni prezydent Barack Obama wydał w 2012 r. rozporządzenie chroniące przed deportacją 750 tys. imigrantów, wwiezionych nielegalnie do USA przez swych rodziców. Trump mówi, że kwestia ta jest dla niego "bardzo trudna". W trakcie kampanii wyborczej zapowiadał bardziej stanowcze traktowanie problemu nielegalnych imigrantów, których liczbę szacuje się na 11 mln. W związku z tym obiecywał zbudowanie muru na granicy z Meksykiem i niedopuszczenie potencjalnych terrorystów na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele ministerstwa bezpieczeństwa narodowego zaznaczali w rozmowach z dziennikarzami, że choć deportowany może być każdy nielegalny imigrant, to resort będzie się skupiał na osobach stanowiących zagrożenie. Chodzi tu konkretnie o ludzi, którzy przybyli do USA niedawno bądź też zostali skazani za przestępstwa lub oczekują na osądzenie.

d5mylnx

Podziel się opinią

Share
d5mylnx
d5mylnx
Więcej tematów