Trwa ładowanie...
d4has98

Trudna sytuacja Platformy. Ekspert: wcześniej czy później "pęknie"

Wewnętrzne wybory to trudny moment dla każdej partii. Platforma musi jak najszybciej wyłonić nowe przywództwo - oznajmił dr Bartłomiej Biskup w programie #dziejesienazywo, komentując napięcie między kandydatami na szefa partii Grzegorzem Schetyną a Tomaszem Siemoniakiem. Marcin Palade nie wyklucza, że PO wcześniej czy później "pęknie".
Share
d4has98

Jak powiedział Palade, z dnia na dzień widać narastanie konfliktu między Schetyną a Siemoniakiem. - Schetyna to bardzo wytrawny gracz, który ma świadomość, że kilka lat temu został odsunięty przez Donalda Tuska. W jego przypadku możemy się spodziewać czegoś w rodzaju "rewanżyzmu". Z drugiej strony Siemoniak, który ma słabe predyspozycje psychologiczne do bycia liderem. Jeden i drugi wariant przywództwa jest niekorzystny dla Platformy - tłumaczył.

Rozmówca WP podkreślił, że osłabienie PO korzystne będzie zarówno dla PiS, jak i dla .Nowoczesnej.

Pełniąca obecnie obowiązki szefowej PO b. premier Ewa Kopacz zrezygnowała z ubiegania się o przywództwo w partii. Kandydowania na przewodniczącego Platformy nie wyklucza także b. minister sprawiedliwości Borys Budka.

Wybory szefa PO - który jest wybierany bezpośrednio, w głosowaniu przez wszystkich członków partii - odbędą się na przełomie grudnia i stycznia

d4has98

Podziel się opinią

Share
d4has98
d4has98
Więcej tematów