Trwa ładowanie...
d4csnl1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trudna droga PO do odzyskania władzy

Jak pokazuje sondaż "Dziennika Gazety Prawnej", PO czeka gigantyczna praca, jeśli chce odbudować zaufanie wyborców. 41 proc. Polaków uważa, że Platforma nie ma szans na wygranie wyborów i odzyskanie władzy za cztery lata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trudna droga PO do odzyskania władzy
(PAP, Fot: Leszek Szymański)
d4csnl1

Przeciwnego zdania jest 22 proc. ankietowanych, a 37 proc. odpowiedziało: trudno powiedzieć.

Najbardziej sceptyczni są najmłodsi respondenci - 60 proc. w wieku 25-34 lata i 59 proc. 18-24-latków ocenia, że PO nie ma szans na rządzenie za 4 lata. Najbardziej optymistyczni są zaś w tym względzie najstarsi, powyżej 55. roku życia - 32 proc. pozytywnych wskazań.

Wśród wyborców innych ugrupowań najbardziej wątpiący w szanse PO na powrót do władzy jest elektorat Partii KORWiN - 73 proc., Nowoczesnej - 70 proc., Kukiz'15 - 60 proc., PSL - 59 proc. i PiS - 51 proc.

d4csnl1

Odmiennie widzą to głosujący w ostatnich wyborach na Partię Razem - 64 proc. z nich uważa, że rządząca przez 8 lat formacja ma szansę na wyborczy tryumf, na Platformę - 61 proc. i na Zjednoczoną Lewicę - 48 proc.

Zobacz także: #dziejesienazywo: prof. Kik o przyszłości PO

d4csnl1

Podziel się opinią

Share

d4csnl1

d4csnl1
Więcej tematów