Trwa ładowanie...

Trudna decyzja biskupa. To koniec seminarium w Łowiczu

O zakończeniu działalności Seminarium Duchownego poinformował biskup łowicki Andrzej Dziuba. Napisał o tym w liście pasterskim, rozpoczynającym tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Duchowny podkreślił, że placówka edukująca księży nie przestaje istnieć, będzie jednak przeniesiona na teren archidiecezji warszawskiej.

Biskup Andrzej Dziuba ogłosił trudną decyzję. łowickie seminarium będzie zamknięte, a klerycy przeniosą się do Warszawy Biskup Andrzej Dziuba ogłosił trudną decyzję. łowickie seminarium będzie zamknięte, a klerycy przeniosą się do Warszawy Źródło: Diecezja łowicka
d1iy1qg
d1iy1qg

Diecezja łowicka dotkliwie odczuła deficyt powołań. Brakuje kandydatów do duchowej posługi. Biskup Andrzej Dziuba już we wrześniu, podczas otwarcia roku akademickiego w tutejszym seminarium zapowiadał zamknięcie pewnego etapu uczelni.

Wówczas naukę rozpoczynało sześciu studentów. Teraz studia kontynuować będą w stolicy.

"Z racji coraz mniejszej liczby kandydatów do kapłaństwa, po licznych konsultacjach, zdecydowałem, że nasze Seminarium zostanie od najbliższego roku akademickiego przeniesione do Warszawy. To była bardzo trudna decyzja, jednak trzeba było realnie zmierzyć się z tym wyzwaniem, aby nasza niewielka grupa kleryków mogła znaleźć najlepsze środowisko i warunki do rozwoju i formacji" – napisał biskup łowicki w liście pasterskim.

d1iy1qg

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wymiana zdań w studiu. "Madsen nie ma prawa być najświętszą świętością w świętym mieście"

Duchowny wspomniał także, że księża diecezji łowickiej są ze swoimi wiernymi na dobre i na złe, udzielają sakramentów i spowiadają parafian, zapewniając posługę, ale i organizując wspólnotę oraz dbając o wszystkie gospodarcze sprawy. - Tak wiele spraw, posług, wspólnych wyzwań. Ta codzienność ma wielką wartość. Tak wiele dzieje się dobra w naszych parafiach. Dlatego też zawsze z nadzieją czekam na nowe powołania do służby kapłańskiej także z waszej parafii. Bardzo proszę o modlitwę tej intencji. Albowiem potrzebujemy naszych księży - powiedział biskup Dziuba.

Trudna decyzja biskupa. To koniec seminarium w Łowiczu

Studentów, którzy odchodzą do stołecznego seminarium, zapewnił o dalszej opiece macierzystej diecezji. - Pragniemy wciąż wspierać naszych kleryków modlitwą, a także ofiarami materialnymi, by jak to było do tej pory, zapewnić im całe zaplecze potrzebne do kształcenia i formacji. Chcemy także dobrze wykorzystać, poprzez remont i adaptację, budynek seminarium, który zostaje w Łowiczu, aby wciąż mógł służyć naszej diecezji - powiedział duchowny, zaznaczając, że liczy na powrót kleryków po zakończeniu nauki do łowickich parafii. Zaapelował też do młodych ludzi, by odpowiedzieli na słowa Jezusa "pójdź za mną".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1iy1qg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iy1qg
Więcej tematów