Trwa ładowanie...
d6d7sfm

Żywiec nie zapłaci Gdańskowi 15 mln dolarów

Grupa Żywiec nie zapłaci Gdańskowi 15 mln dolarów odszkodowania, jakich domagało się miasto za to, że inwestycje w gdańskim browarze były finanowane ze środków zakładu, a nie z funduszy grupy - zadecydował w czwartek gdański sąd.

d6d7sfm
d6d7sfm

Sąd okręgowy w Gdańsku oddalił powództwo cywilne Gminy Gdańsk przeciwko Elbrewery i Hevelius Brewing Co. - spółkom grupy Żywiec.

Miasto domagało się 62,7 mln zł - równowartości 15 mln dolarów odszkodowania, gdyż twierdziło, że spółka Brewpole, która kupiła od gminy gdański browar i jej następcy prawni (czyli spółki Żywca), miały zainwestować w niego pieniądze z własnego majątku. Tymczasem były one finansowane ze środków gdańskiego zakładu.

Sąd uznał, że podpisując umowę sprzedaży, strony nie ustaliły, jakie mają być źródła inwestycji i nie było to w ogóle tematem negocjacji.

Pełnomocnik miasta Jan Zacharewicz nazwał uzasadnienie "tragicznym". Daleko odbiegało ono od dowodów, które faktycznie zostały przedłożone sądowi - podkreslił. Dodał, że decyzję o tym, czy miasto się odwoła, ujawni po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku. (jd)

d6d7sfm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6d7sfm
Więcej tematów