Trwa ładowanie...
dpzez93
żeglarstwo
16-08-2000 17:17

Żeglarstwo: Rozmowa z Pawłem Kacprowskim i Pawłem Kuźmickim

dpzez93
dpzez93

Wczoraj do klas 470 i 730 dołączyły pozostałe klasy olimpijskie - Finn, Europa, 49ER, Mistral, Laser, Tornado. To największa impreza żeglarska rozgrywana w tym roku w kraju. Do Gdyni przyjechali: Mateusz Kusznierewicz (Finn), Paweł Kacprowski i Paweł Kuźmicki (49ER), Monika Bronicka (Europa), Przemysław Miarczyński (Mistral), którzy będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Sydney 2000. Zabrakło jedynie Anny Gałeckiej (Mistral), która bierze udział w regatach o Puchar Oceanii u wybrzerzy Australi. To ostatnia szansa zobaczenia naszych najlepszych żeglarzy w kraju.
Dzisiejszy dzień żeglarze zaczęli czekając na sprzyjającą pogodę. Do godziny 13 nie odbył się żaden z zaplanowanych na godzinę 11. wyścigów.
W studio regatowym Wirtualnej Polski gościli Tomasz Kacprowski i Paweł Kuźmicki.

- 49ER to jacht skonstruowany przez Australijczyków. Igrzyska także odbywają się w Australii. Czy podejmiecie równorzędną walkę z "kangurami"?

- Tak, nie raz już udowodniliśmy, że potrafimy z nimi wygrywać, bez żadnych kompleksów staniemy do rywalizacji.

- 49ER to nowa klasa olimpijska. Chyba nie należy do najłatwiejszych?

- Czterdziestka dziewiątka sprawia rzeczywiście sporo kłopotów zarówno zawodnikom jak i trenerom. Trudna w prowadzeniu, bardzo wywrotna, wymaga sporych umiejętności i dużo szczęścia aby na niej zwyciężać.

dpzez93

- Akwen olimpijski jest wam dobrze znany. Możecie powiedzieć o nim kilka słów?

- Spędziliśmy tam sporo czasu. Jest to zatoka podzielona na kilka części. Prawie każdy wyścig jest rozgrywany w innym miejscu. Dużym utrudnieniem jest prąd morski oraz wysokie brzegi bardzo zakłócające kierunek wiatru. Będziemy potrzebowali sporo szczęścia, walka będzie naprawdę trudna.

- Kto waszym zdaniem ma największe szanse na zdobycie złota olimpijskiego?

- Australijczyk Nicolson - pływa u siebie i ostatnio jest w bardzo dobrej formie. Niemcy i Duńczycy również mają bardzo silne załogi.

- Czy przywieziecie medal olimpijski?

- Napewno będziemy walczyć, znalezienie się w pierwszej szóstce będzie dużym sukcesem. Oczywiście tak jak każdy marzymy o zdobyciu krążka.

- Dziekuję bardzo i życzę powodzenia w Australii.

My również dziekujemy i będziemy śledzić serwis olimpijski Wirtualnej Polski

Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Żeglarstwie http://impreza.wp.pl/regaty/

W Gdyni rozmawiał Przemysław Bieliński

dpzez93
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpzez93
Więcej tematów