Trwa ładowanie...

Zaskakujące słowa byłego policjanta. Zapytali go o Iwonę Wieczorek

- Według mojej oceny, osoby z tzw. trójmiejskiego półświatka nie mają ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek nic wspólnego. Od początku wskazywałem, że sprawców należy doszukiwać się w najbliższym otoczeniu zaginionej - twierdzi Marek Siewert, były analityk Komendy Głównej Policji. Słowa byłego policjanta rzucają też nowe światło na sprawę.

Iwona Wieczorek była w związku z kuzynem. Tak matka zaginionej mówiła o Patryku G.Iwona Wieczorek była w związku z kuzynem. Tak matka zaginionej mówiła o Patryku G.Źródło: Materiały prasowe
dhzpzd9
dhzpzd9

Dziennikarze "Faktu" rozmawiali z byłym policjantem zasłużonym m.in. w badaniu sprawy zabójstwa generała Marka Papały. Tabloid przypomniał, że Siewert został dekadę temu ściągnięty z emerytury, by przeanalizować wszystkie dostępne dane dotyczące zaginięcia Iwony.

Siewert sceptycznie odniósł się do informacji, że policja prowadzi czynności na terenie Zatoki Sztuki w Sopocie. - Wątek Zatoki Sztuki nie pojawiał się w okresie, kiedy pracowałem nad tą sprawą. Według mojej oceny, osoby z tzw. trójmiejskiego półświatka nie mają ze sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek nic wspólnego - stwierdził.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprawa Iwony Wieczorek. Czy jest szansa na rozwiązanie

Były policjant skomentował też treść zarzutów, jakie usłyszał Paweł P. - kolega Iwony, który w noc zaginięcia bawił się z nią w klubie. Jak ustalili dziennikarze "Interwencji" Polsat News, śledczy twierdzą, że Paweł po zniknięciu dziewczyny miał bez pozwolenia wejść do jej domu i korzystać z jej komputera, a także usuwać z niego nieokreślone pliki.

dhzpzd9

- Paweł P. był w mieszkaniu Iwony w obecności różnych osób. Nie rozumiem, dlaczego mówi się, że Paweł wszedł tam w sposób niejawny. 17 lipca 2010 r. o godz. 4:12, gdy doszło do zaginięcia Iwony, jej matka była w domu z ojczymem. To jak miał tam wejść? Wszedł tam w sposób jawny tego samego dnia, w godzinach między 12:00 a 14:00. Informacja, że otwierał komputer Iwony również była wiadoma od samego początku. Robił to w obecności matki Iwony i Krzysztofa Rutkowskiego - mówi "Faktowi" Marek Siewert.

Tabloid zapytał o te doniesienia Rutkowskiego. Ten jednak nie potrafił jasno odpowiedzieć na pytanie, czy faktycznie tak było.

- Nie pamiętam tego dokładnie, to było 12 lat temu. Na pewno byłem z Pawłem w domu Iwony Wieczorek, ale wszystko odbywało się w obecności matki zaginionej. Nie przypominam sobie, żebyśmy otwierali komputer Iwony. Czy nasi technicy go badali? Nie mogę tego potwierdzić i nie mogę zaprzeczyć. Nie przypominam sobie. Na pewno, jeśli coś było robione w tej sprawie, to o każdym ruchu była informowana policja - podsumowuje w rozmowie z "Faktem" Krzysztof Rutkowski.

Z kolei Marek Siewert zwraca uwagę na inną osobę z kręgu znajomych Iwony Wieczorek. Jego zdaniem trzeba przyjrzeć się jej byłemu chłopakowi - Patrykowi G. - Trzeba się zastanowić, dlaczego były chłopak Iwony Patryk G. dopiero po dwóch dniach zjawił się u matki Iwony. Dlaczego zrobił to tak późno? Gdzie był w tym czasie? Co robił? Przecież zaginęła jego dziewczyna. Przez dwa dni nie zainteresował się tym faktem? - zastanawia się były policjant.

dhzpzd9

Czytaj też:

źródło: "Fakt"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dhzpzd9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhzpzd9
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj