Trwa ładowanie...

Warto spędzić dzień pod parasolem życzliwości

21 listopada obchodzimy jedno z piękniejszych świąt w roku, czyli Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Życzliwość to wielki skarb, który sprawia, że życie staje się lżejsze. Warto, szczególnie w tym dniu, pomyśleć o sobie i innych, by zarazić życzliwością najbliższych i znajomych.

Warto spędzić dzień pod parasolem życzliwości
dt8makn

Warto dołączyć do grona życzliwych i uczynić ten dzień prawdziwym świętem życzliwości. A przepis jest bardzo prosty: uśmiechnij się, powiedz dzień dobry nielubianemu sąsiadowi, pomóż staruszce przejść przez jezdnię, wpuść natarczywego kierowcę, podziękuj kasjerce w sklepie. Bądź tego dnia życzliwym i daj się ponieść życzliwej idei!

Na 21 listopada na wrocławskim rynku zaplanowano happening z udziałem szczudlarzy i krasnali Życzliwków, którzy mają informować ludzi o idei Dnia Życzliwości, rozdawać życzliwe gadżety i zachęcać ludzi do zrobienia sobie życzliwej fotografii w 4 monidłach. Przewidziany jest również pochód życzliwych krasnoludków.

W Opolu studenci Wydziału Ekonomicznego przejdą przez miasto w „życzliwych patrolach”, rozdając mieszkańcom miasta uściski, uśmiechy, naklejki, kalendarzyki i „życzliwe pocztówki”.

dt8makn

W Warszawie o godzinie 8.00 przed wejściem do stacji Metro Centrum Joanna Senyszyn z SLD, Tadeusz Ross z PO i Paweł Poncyliusz z PiS podpiszą zobowiązanie o wzajemnej życzliwości i będą rozdawać warszawiakom specjalne naklejki zachęcające do świętowania Dnia Życzliwości.

W Gdańsku w Wyższej Szkole Bankowej z okazji „Dnia Życzliwości” przygotowane zostały liczne atrakcje: plebiscyt na Najbardziej Życzliwego Pracownika Uczelni, na studentów w tym dniu czekają cukierki w Słodko-Życzliwym Dziekanacie, a zapominalskich, którzy nie oddali książek w terminie, Życzliwa Biblioteka zaprasza w tym dniu do skorzystania z amnestii i zwrócenia przetrzymanych książek bez finansowych konsekwencji.

Czy w Twoim mieście też jest obchodzony Dzień Życzliwości?

dt8makn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt8makn
Więcej tematów