Trwa ładowanie...
d3yjuws

Warta Polpharma powróciła do Gdyni

Polski katamaran Warta Polpharma powrócił w piątek do macierzystego portu w Gdyni. Jednostka dowodzona przez Romana Paszke uczestniczyła w regatach The Race 2000.

d3yjuws
d3yjuws

Pomimo niekorzystnej pogody na gdyński Skwer Kościuszki przybyło wielu sympatyków żeglarstwa. Owacjami przywitano powracającą do kraju załogę katamaranu Warta Polpharma. Jednostka opuściła Polskę ponad pół roku temu, udając się na regaty The Race 2000.

Jestem zadowolony, że znów mogę być w kraju ze swoją załogą i jachtem. Dziękuję za to, że wielu Polaków wiernie nam kibicowało. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz uczestniczyć będę z załogą w podobnych przedsięwzięciach - powiedział Roman Paszke.

Polski katamaran zajął podczas wokółziemskich regat czwarte miejsce. Wystartował do nich z Barcelony 31 grudnia 2000 r. i po przepłynięciu ponad 32 tys. mil morskich wpłynął do portu Vannes we Francji.

Warta Polpharma potrzebowała na to dokładnie 99 dni, 12 godzin, 31 minut. Jest to oficjalny czas pokonania trasy przez polski jacht, podany przez komisję sędziowską regat. (miz)

d3yjuws
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3yjuws
Więcej tematów