Trwa ładowanie...

W Gdyni powstanie nowe lodowisko. Koszt inwestycji to 10 mln zł

Gdynia będzie miała własne lodowisko. Za 2,5 roku nowy obiekt zostanie otwarty w Grabówku. Będzie tam można nie tylko jeździć na rolkach i łyżwach, ale też zjeść. O planach budowy hali mówiło się w mieście od kilku lat. Szacunkowy koszt budowy 10 mln zł.

W Gdyni powstanie nowe lodowisko. Koszt inwestycji to 10 mln złŹródło: Wikipedia
d45iaxe
d45iaxe

- Pomysł na lodowisko w Gdyni zrodził się podczas pierwszej edycji budżetu obywatelskiego. W kilkunastu dzielnicach miasta złożony został wniosek o budowę takiego obiektu. Projekt nie wygrał, ale liczba głosów była tak spektakularna, że nie można było jej ignorować, tym bardziej, że dotychczasowa ślizgawka przy ul. Bema nie przystaje do potrzeb takiego miasta jak Gdynia - tłumaczy Michał Guć, wiceprezydent Gdynia.

O planach budowy lodowiska z prawdziwego zdarzenia mówiło się w mieście od kilku lat. Projekt podczas ostatniego głosowania nad budżetem obywatelskim zebrał ponad 8 tysięcy głosów. Ostatecznie nie został wybrany. Jednak są bardzo duże szanse na realizację projektu, ponieważ lodowisko zostało wpisane w program wyborczy obecnego prezydenta. Brak lodowiska to bardzo duży problem dla młodych gdyńskich hokeistów.

- Obecnie trenujemy na lodowisku nieopodal urzędu miejskiego. Jest ono jednak zbyt małe na tak dużą liczbę chętnych. Korzyści z budowy lodowiska odniesie nie tylko klub, ale również miasto. Nowy obiekt pozwoli na utworzenie klas sportowych o profilu hokejowym lub łyżwiarskim. Bez nowego obiektu będziemy stać w miejscu – mówił w czerwcu Wirtualnej Polsce Bartłomiej Wróbel, trener z HUKS "Niedźwiadki".

Lodowisko nie będzie tylko zadaszoną taflą. Na obiekt składać się będzie nie tylko lodowisko, ale również szatnie, wypożyczalnia łyżew, parking i małe zaplecze gastronomiczne. Zlokalizowane nieopodal szkoły będą mogły prowadzić zajęcia sportowe. Władze miasta zapewniają, że chcą, aby lodowisko było otwarte przez możliwie największą liczbę godzin w ciągu dnia. Projekt ma być możliwie funkcjonalny, ale i reprezentacyjny. Szacunkowy koszt budowy to 10 mln zł.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d45iaxe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45iaxe
Więcej tematów