Trwa ładowanie...

Metropolita gdański w Watykanie: "Przepraszamy za grzechy, skandale i słabości"

Arcybiskup Tadeusz Wojda odprawił w Watykanie mszę świętą. Przebywa tam z grupą biskupów w ramach wizyty ad limina apostolorum. - Przepraszamy Bożą Rodzicielkę za wszystkie grzechy i skandale, słabości, uzależnienia, nałogi - powiedział w homilii metropolita gdański.

Share
Metropolita gdański przebywa w Watykanie z grupą biskupów
Metropolita gdański przebywa w Watykanie z grupą biskupówŹródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d2ukeya

W poniedziałek do Watykanu dotarła druga grupa polskich biskupów w ramach wizyty ad limina apostolorum (do progów apostolskich). Biskupi odwiedzą kongregacje i inne urzędy Stolicy Apostolskiej, a na zakończenie spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Abp Wojda: Przepraszamy za grzechy i skandale

Metropolita gdański, arcybiskup Tadeusz Wojda odprawił mszę świętą w bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie. W homilii mówił m.in. o przepraszaniu Matki Bożej za skandale.

- Przybywamy, aby przepraszać Bożą Rodzicielkę za wszystkie grzechy i skandale, słabości, uzależnienia, nałogi i grzechy osobiste, rodzinne i społeczne. Wiemy, że one osłabiają wiarę i dlatego do Niej się zwracamy o pomoc, bo ufamy i wierzymy, że ona nas wspomoże - powiedział abp Wojda.

d2ukeya

Zobacz także: Młodzież w Polsce masowo rezygnuje z religii. Ksiądz komentuje

- Na drodze wiary możemy nieustannie zwracać się do niej i prosić ją, aby nam towarzyszyła. Przybywamy do niej utrudzeni drogą codziennego zmagania, pełnego odpowiedzialności za nasze diecezje, za nasze wspólnoty wiernych, za nasze rodziny, za naszych kapłanów - mówił hierarcha.

"Przybywamy tutaj, aby jej zawierzać dzieci i młodzież, która coraz bardziej wydaje się tracić wiarę i oddalać od Boga, wybierać drogi, które nie wydają się być drogami Bożymi. Przybywamy, aby jej zawierzać nasze polskie rodziny doświadczone szczególnymi trudnościami - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2ukeya

Podziel się opinią

Share
d2ukeya
d2ukeya
Więcej tematów