Trwa ładowanie...

Konkurs na strażnika miejskiego w Malborku miał nieoczekiwany finał

W Malborku trzeba ogłosić kolejny konkurs na stanowisko strażnika miejskiego. Nie dość, że zgłosiły się tylko dwie osoby, to przeszkodą w rozstrzygnięciu pierwszego okazał się test sprawnościowy. Przy czym wymagania nie są wcale wygórowane - mówi WP Trójmiasto komendant straży miejskiej w Malborku.

Share
Zamek w MalborkuZamek w MalborkuŹródło: PAP, fot: Dominik Kulaszewicz
dx66n4x

Praca strażnika miejskiego bywa wymagająca. Za to test sprawnościowy kwalifikujący do tego stanowiska w Malborku nie powinien stanowić problemu. Okazuje się, że jednak jest inaczej. Konkurs na stanowisko strażnika musi odbyć się jeszcze raz. Kandydatki, biorące udział w pierwszym konkursie albo wycofały się przed "sprawnościówką", albo jej nie podołały.

Konkurs na Strażnika Miejskiego w Malborku

W Malborku został ogłoszony kolejny konkurs na stanowisko Strażnika Miejskiego. Pierwszy został anulowany. Wśród wymagań stawianych przed kandydatami są następujące kryteria: przynajmniej średnie wykształcenie, ukończony 21 rok życia, nienaganna opinia, brak skazania prawomocnym wyrokiem. Dodatkowym kryterium dla panów jest uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Po weryfikacji dokumentów kandydaci mają przystąpić do testów sprawnościowych. I to on w Malborku okazał się przeszkodą nie do pokonania.

dx66n4x

- Kandydatów nie ma wielu, mamy do czynienia z sytuacją kiedy to pracodawca musi zabiegać o pracownika, a nie na odwrót. Stawiane przez nas wymagania, też do wygórowanych nie należą - powiedział w rozmowie z WP Tomasz Farysej, komendant Straży Miejskiej w Malborku.

- Do poprzedniego konkursu przystąpiły dwie panie. Jedna wycofała się z niego przed testami fizycznymi, druga z pań natomiast ich nie zdała - dodał komendant Farysej.

Zobacz też: Przemówienie Tuska z perspektywy narodowców. "My chcemy Polski polskiej!"

Wymagania na testach sprawnościowych

Czy testy sprawnościowe w Malborku są mordercze niczym sprawdzian dla przyszłych komandosów? Tak wysokich standardów nie ma. Weryfikacja obejmuje:

  • uginanie i prostowanie ramion w podporze przodem - inaczej "pompki"
  • "brzuszki" - 1 min
  • skok w dal z miejsca obunóż
  • kobiety: bieg na dystansie 600 metrów, mężczyźni bieg na dystansie 1000 metrów

Zapytaliśmy, czy rozważane jest obniżenie stawianych przed kandydatami wymagań przed rozstrzygnięciem kolejnego konkursu?

dx66n4x

- Obniżki wymagań nie będzie. Jak już mówiłem, uważam, że nie są to wygórowane oczekiwania. Zapewniam, że sam zdaję testy na piątkę - powiedział komendant.

Wszyscy zainteresowani pracą w malborskiej straży miejskiej mają czas na zgłaszanie się do 20 października.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dx66n4x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx66n4x
dx66n4x
Więcej tematów