Trwa ładowanie...

Jarmark Św. Dominika. Już teraz zmiany w ruchu w centrum Gdańska

Do rozpoczęcia Jarmarku Świętego Dominika w Gdańsku został ponad tydzień, jednak już wprowadzono zmiany na drogach. Tymczasowa organizacja ruchu potrwa do 24 sierpnia.

Jarmark Św. Dominika w Gdańsku zaczyna się już 24 lipcaJarmark Św. Dominika w Gdańsku zaczyna się już 24 lipcaŹródło: East News, fot: WOJCIECH STROZYK
d1ax9y0
d1ax9y0

Jak podaje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni od poniedziałku 12 lipca zmiany zaczną obowiązywać zmiany w rejonie ulic Długie Ogrody, Łąkowej i Szafarnia.

  • ul. Szafarnia od wjazdu do parkingu podziemnego budynku Waterlane do skrzyżowania z ul. Długie Ogrody będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
  • ul. Długie Ogrody na odcinku od skrzyżowania z ul. Długa Grobla do skrzyżowania z ul. Łąkową będzie drogą jednokierunkową w relacji do ul. Łąkowej. Ruch na odcinku ul. Długie Ogrody od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Szopy będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (obecnie prowadzącą w stronę Podwala Przedmiejskiego).
  • ulice Krowoderska i Św. Barbary będą drogami bez przejazdu (brak możliwości wjazdu z ww. ulic na ul. Długie Ogrody).
  • ul. Łąkowa na odcinku od skrzyżowania z ul. Długie Ogrody do wysokości akademii muzycznej będzie drogą jednokierunkową w relacji do ul. Podwale Przedmiejskie.

Zlokalizowanie stoisk jarmarkowych na tych ulicach wiąże się z likwidacją znajdujących się tam miejsc parkingowych.

Rynek w Jarosławiu. Zaskakujące odkrycie archeologów pod brukiem

Kolejne zmiany już w sobotę 17 lipca

Z ruchu kołowego w godz. 10:00 – 20:00 wyłączone będą następujące ulice: Tkacka, Kołodziejska, Węglarska, Pańska, Św. Ducha (na odcinku od ul. Złotników do ul. Bosmańskiej), Szeroka (na odcinku od ul. Latarnianej do ul. Bosmańskiej), Grobla I-IV, Straganiarska (na odcinku od ul. Grobla III do ul. Warzywniczej).

d1ax9y0

W godz. 20:00-10:00 wjazd na podstawie identyfikatorów IGM uprawniających do wjazdu do Strefy Ograniczonej Dostępności (stałej oraz rozszerzonej w okresie wakacyjnym – SOD i SOD+) wydawanych przez Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

Plan tegorocznego Jarmarku Świętego Dominika GZDiZ
Plan tegorocznego Jarmarku Świętego Dominika. Źródło: GZDiZ

Dodatkowo w związku z planowanym otwarciem Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie część Jarmarku będzie odbywać się pomiędzy ul. Rajską i Korzenną. Ze względu na lokalizację stoisk na jezdni ul. Korzennej, ulica ta na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Na Piaskach będzie jednokierunkowa w relacji do ul. Na Piaskach. Objazd będzie możliwy ulicami Na Piaskach, Wielkie Młyny, Rajską, Heweliusza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ax9y0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ax9y0
Więcej tematów