Trwa ładowanie...
d2mg4f0

20 lat "Solidarności" - uroczystości w Gdańsku

d2mg4f0
d2mg4f0

W czwartek - w ramach obchodów 20. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności” – delegacje władz i zakładów pracy, działacze związani z ruchem „S”, składali kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców. Prymas Polski, kardynał - Józef Glemp odprawił mszę u stóp monumentu, który znajduje się przed bramą Stoczni Gdańskiej, na placu „Solidarności”.
Wśród obecnych nie brakowało tym razem stoczniowców – po głosach oburzenia, że w trakcie obchodów wydarzeń sprzed 20 lat nie było ich uczestników.
_ Ten dzień, 20 lat temu, był niezapomniany_ - powiedział jeden z pracowników stoczni. Zostaliśmy pominięci, my, podstawowi członkowie „Solidarności” - ocenił obecną sytuację i dodajł: Stocznia powinna być zabytkiem, a nie w stanie upadku.
Podczas gdy u stóp pomnika przybywa kwiatów, przedstawiciele Komisji Międzyzakładowej NSZZ „S” Stoczni Gdańskiej rozdawali ulotki, w których twierdzą że zostali okłamani i sprzeciwiają się polityce prowadzonej w stosunku do swego zakładu pracy.
_ Sylwia Strzałkowska - Wirtualna Polska_

d2mg4f0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mg4f0
Więcej tematów