Trwa ładowanie...

Trójka. Kuba Strzyczkowski wydał oświadczenie po odwołaniu ze stanowiska dyrektora. "Nie udało się"

W czwartek zarząd Polskiego Radia odwołał Kubę Strzyczkowskiego ze stanowiska dyrektora Radiowej Trójki. Powodem decyzji władz rozgłośni miało być m.in. przekraczanie przez niego pełnomocnictw finansowych. Dziennikarz opublikował oświadczenie.

Share
Trójka. Kuba Strzyczkowski wydał oświadczenie po odwołaniu ze stanowiska dyrektoraTrójka. Kuba Strzyczkowski wydał oświadczenie po odwołaniu ze stanowiska dyrektoraŹródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3lo227

"Nie udało się. Nie będę komentował pojawiających się wobec mnie zarzutów, gdyż jest to poniżej mojej godności. W czasie mojej krótkiej misji otrzymałem tysiące głosów wsparcia od słuchaczy Trójki, za które ogromnie dziękuję. Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom, którzy w tym trudnym czasie wrócili do Trójki i starali mi się pomóc. Byłem dumny, że kierowałem takim zespołem. Wkrótce usłyszmy się znowu. Moja głowa jest pełna pomysłów" - napisał w oświadczeniu przesłanym do redakcji Wirtualnej Polski Kuba Strzyczkowski.

W dalszej części komunikatu były już dyrektor Radiowej Trójki wymienia cele, które przyświecały mu w chwili obejmowania stanowiska w rozgłośni. "Trzy miesiące temu podjąłem się misji wyciągnięcia Trójki z głębokiego kryzysu. Chciałem zbudować prawdziwie wolne, inteligentne, żywe radio nawiązujące do najlepszych tradycji Programu Trzeciego. Radio czerpiące z doświadczenia wielkich, doświadczonych osobowości, ale i przyciągające młode talenty" - dodaje dziennikarz.

Strzyczkowski podkreśla także, że "marzył o radiu, które aktywnie uczestniczy w ważnych polskich debatach, kreuje wydarzenia artystyczne, ale i towarzyszy w codziennym życiu swoim wspaniałym słuchaczom".

d3lo227

Zobacz także: Łukasz Szumowski podaje się do dymisji. Minister zdrowia tłumaczy swoją decyzję

Jak czytamy w oświadczeniu, "chciał być wierny dziennikarskiej misji tworzenia przestrzeni, w której odnajdują się Polacy po wszystkich stronach toczących się sporów, w którym szanowani są ludzie o różnych poglądach i wrażliwościach".

Trójka. Kuba Strzyczkowski odwołany ze stanowiska dyrektora

Decyzję o odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego z pełnionego przez niego w Trójce stanowiska podjęli członkowie zarządu Polskiego Radia. Wśród wymienianych powodów znajdują się m.in. zarzuty dotyczące przekraczania pełnomocnictw finansowych.

d3lo227

Dziennikarz miał stracić pracę "z powodu naruszeń regulaminu i procedur wewnętrznych spółki oraz przekraczania kompetencji i pełnomocnictw".

Nowym dyrektorem stacji został Michał Narkiewicz-Jodko, szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia. "Zadaniem nowego dyrektora będzie wypracowanie wraz z zespołem nowej koncepcji rozwoju Programu III, który ma mieć profil muzyczno-kulturalno-rozrywkowy" - oświadczono w komunikacie.

Prezes Zarządu Polskiego Radia S.A. Agnieszka Kamińska poinformowała, że "wprowadzenie zmian jest niezbędne ze względu na potrzebę poprawy wyników słuchalności, która osiągnęła w ostatnich 3 miesiącach najniższy poziom w historii istnienia Trójki".

Jak dodała, "niezbędne jest też stworzenie spójnej wizji i planów rozwoju Programu III oraz usprawnienie zarządzania anteną i sposobu jej funkcjonowania".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lo227
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lo227
d3lo227
Więcej tematów