Trwa ładowanie...
d9hfnhq

Trenerzy reprezentacji Polski sieją zgorszenie. Posłanka PiS interweniuje u ministra sportu

Język trenerów reprezentacji Polski stał się sprawą wagi państwowej. Posłanka PiS Barbara Bubula wystąpiła do ministra sportu, by zajął się tym, by "sport nie był nośnikiem zgorszenia".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barbara Bubula z PiS walczy z wulgaryzmami w czasie meczów reprezentacji
Barbara Bubula z PiS walczy z wulgaryzmami w czasie meczów reprezentacji (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d9hfnhq

Posłanka PiS napisała do ministra sportu Witolda Bańki w sprawie trenerów reprezentacji Polski. "Czy w ramach nadzoru nad Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i innymi związkami, który powołuje i zatrudnia trenera kadry narodowej, minister zajmuje się sprawą używania rynsztokowego języka przez ludzi ubranych w biało-czerwone barwy i oficjalnie reprezentujących Polskę?" – pisze do ministra Barbara Bubula.

I dodaje: "co zamierza pan minister zrobić by sport nie był nośnikiem zgorszenia i wzorcem niewłaściwych zachowań?". Oburzenie posłanki PiS wywołało m.in. zachowanie trenera reprezentacji kobiet w siatkówce. "W trakcie meczu z reprezentacją Niemiec 7 czerwca 2018 roku, trener kadry Jacek Nawrocki krzyczał na reprezentantki Polski używając m.in. słów 'k...a' i 'chu...wa gra'. Dodam, że czynił tak nie po raz pierwszy. Rzecz dotyczy także innych dyscyplin" – pisze posłanka.

Zwraca także uwagę, że "podczas transmisji sportowych oglądanych przez dzieci i młodzież, trenerzy i zawodnicy nagminnie używają ordynarnych przekleństw. Dotyczy to również trenerów zagranicznych, którzy klną po włosku czy angielsku, co komentatorzy kwitują z satysfakcją poliglotów".

d9hfnhq

Na przeklinaniu w czasie meczu reprezentacji został także przyłapany Adam Nawałka. Nagranie z meczu Ukraina Polska było hitem internetu. Trener ekspresyjnie reagował na złe zagrania polskich piłkarzy, krzycząc: "kur…a mać".

Tak Adam Nawałka "mobilizuje" piłkarzy:

W związku z tym, że posłanka Bubula tak dba o język w czasie meczów, uwagę powinna zwrócić także partyjnemu koledze - senatorowi Stanisławowi Kogutowi. Polityk zasłynął gorącym dopingiem na meczu swojego ukochanego klubu Kolejarz Stróże. Drużyna podejmowała wówczas GKS Katowice. "Sędzia, ty matole, dziadygo, kretynie. Za co, szmaciarzu dajesz kartkę? Tyś jest sędzią, czy handlarzem? Idiota! Po co żeście tu przyjechali? Ty złodzieju punktów Kolejarza. Ale wyście gnoje warszawskie" – to te łagodniejsze słowa pod adresem sędziów.

d9hfnhq

Zobacz, co Stanisław Kogut krzyczał do sędziów:

Posłanka Bubula może podjąć bezpośrednie kroki w sprawie publiczne używanych wulgaryzmów. Tak zrobił komendant policji w Gorzowie Wielkopolskim, który złożył do sądu wniosek o ukaranie Jurka Owsiaka. Twórca WOŚP został przyłapany na przeklinaniu w czasie Przystanka Woodstock. Sąd uznał go winnym i nakazał mu zapłacenie grzywny oraz poniesienie kosztów sądowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9hfnhq

Zobacz także: Hofman do Kempy: "Grałaś w pierwszej reprezentacji. Teraz nie jedziesz na Mundial"

d9hfnhq

Podziel się opinią

Share
d9hfnhq
d9hfnhq
Więcej tematów