Trwa ładowanie...

Trash Challenge WP. Podjęły wyzwanie, zebrały 30 worków

Od podjęcia wyzwania #Trash Challenge przez redakcję Wirtualnej Polski minęły prawie trzy tygodnie i... było warto! Nasi internauci z werwą przejęli pałeczkę i ruszyli do walki z zaśmieconą okolicą. Zdjęcia wzorowo wysprzątanego lasu na dziejesie.wp.pl przesłały też dziewczyny z salonu kosmetycznego w podwarszawskich Ząbkach.
Share
Dziewczyny podjęły wyzwanie Trash Challenge
Dziewczyny podjęły wyzwanie Trash ChallengeŹródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: regata
d1tgg7f

"Cześć! Zainspirowane waszą akcją postanowiłyśmy, że poranek spędzimy na sprzątaniu pobliskiego lasu" - napisała na Dziejesie jedna z naszych czytelniczek.

"30 worków w godzinę"

Jak tłumaczyła, wśród dziewczyn istniała nadzieja, że nie będą miały zbyt wiele do sprzątania. "Jednak po 15 minutach wiedziałam, że jest to challenge. W niecałą godzinę zapełniłyśmy 30 worków. Głównie butelkami po alkoholach, ale znalazł się także telewizor!" - poinformowała kobieta.

d1tgg7f

"Na co dzień zajmujemy się upiększaniem pań, więc akcja jak najbardziej wpisywała się w naszą ideę promowania piękna i dbałości nie tylko siebie, ale również przestrzeni która nas otacza" - zaznaczyła internautka.

Zobacz także: "Trash challenge". Wirtualna Polska podjęła wyzwanie!

Nasza czytelniczka napisała też, że pałeczka wyzwania #Trash Challenge została podana dalej. "Do akcji nominowałyśmy przedszkole Akademia Odkrywcy. Wierzymy, że z taką liczbą rąk uda się pięknie wysprzątać ząbkowski las" - tłumaczy kobieta.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Czytaj także: "Poszliśmy za ciosem". Internauci podjęli wyzwanie Wirtualnej Polski

d1tgg7f

Trash Challenge

Zaczęło się od wpisu na Facebooku, w którym jeden z użytkowników zamieścił dwa zdjęcia. Na jednym - dzikie wysypisko, na drugim - to samo miejsce wysprzątane na błysk. "Nowe wyzwanie dla was, znudzone nastolatki. Zróbcie zdjęcie miejsca, które potrzebuje sprzątania i pokażcie, co z nim zrobiliście".

Post zadziałał na naszą wyobraźnię, postanowiliśmy działać. Dzięki pomocy Lasów Państwowych trafiliśmy do miejsca, które naprawdę wymagało posprzątania. W 11 osób i w godzinę uzbieraliśmy 30 worków śmieci (w tym przynajmniej jeden samochód w częściach). Zamówiliśmy kontener, a odpady zostały wywiezione z lasu przez wyspecjalizowaną firmę współpracującą z lasami państwowymi.

Źródło: dziejesie.wp.pl

Czytaj również: Trash challenge - podjęliśmy wyzwanie! WP dołącza do akcji i zmienia reguły gry

d1tgg7f

Podziel się opinią

Share
d1tgg7f
d1tgg7f
Więcej tematów