Trwa ładowanie...
d2lirzj
watykan
05-06-2007 14:35

Transparent Caritasu w Watykanie: świat nie może czekać

Ogromny transparent z hasłem: "Make aid work. The world can't wait" ("Sprawcie, by pomoc działała. Świat nie może czekać") rozwinięto na Placu świętego Piotra. Trzymali go obradujący w Watykanie przedstawiciele Caritasu z wielu krajów.

d2lirzj
d2lirzj

W ten sposób w przeddzień szczytu G8 w Niemczech przypomnieli oni szefom państw i rządów siedmiu najbogatszych państw świata oraz Rosji o zobowiązaniach, jakie przed dwoma laty podjęli wobec najbiedniejszych regionów świata.

Na Placu przed bazyliką watykańską zgromadziło się wczesnym popołudniem około 400 delegatów, którzy biorą udział w zjeździe konfederacji Caritas Internationalis.

Wyjaśnili, że celem ich inicjatywy jest nakłonienie przywódców USA, Japonii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Kanady i Rosji do tego, by nie wycofywali się z planów przeznaczenia do 2010 roku 50 miliardów dolarów na pomoc dla krajów rozwijających się. Deklaracje w tej sprawie przyjęli w Gleneagles w Szkocji w 2005 roku.

Jednak według Caritas Internationalis najnowsze dane wskazują wręcz na to, że po raz pierwszy od 10 lat wysokość tej pomocy została zmniejszona.

Na przykład Włochy przeznaczą na ten cel 8 miliardów dolarów mniej, niż obiecywały, a Francja i Niemcy o około 7 miliardów dolarów mniej. (sm)

Sylwia Wysocka

d2lirzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lirzj
Więcej tematów