Trwa ładowanie...

Tramwaje nie będą kursować trasą PST aż do końca sierpnia

• 27 lipca w Poznaniu rozpoczną się aż trzy remonty torowisk
• Najboleśniejsze dla pasażerów MPK okażą się prace na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju
• Mieszkańcy północnych osiedli Poznania nie będą mogli jeździć "Pestką" aż do końca sierpnia

Share
Tramwaje nie będą kursować trasą PST aż do końca sierpniaŹródło: MPK Poznań, fot: M. Majewska
d1si7jv

MPK Poznań poinformowało, że 27 lipca rozpoczną się jednocześnie trzy remonty torowisk. O ile z pracami na skrzyżowaniach ulic Święty Marcin/Ratajczaka i Święty Marcin/Gwarna robotnicy uporają się w kilkanaście dni (do 7 sierpnia), o tyle remont na tak ważnej na komunikacyjnej mapie Poznania trasie PST potrwa aż do końca sierpnia

- Stały monitoring stanu technicznego torowisk i elektroenergetyki trakcyjnej, a także ostatnia ekspertyza dowiodły, że poziom awaryjności na PST wzrósł dziesięciokrotnie - informuje MPK.

"Pestka" dla mieszkańców Piątkowa i Winograd to odpowiednik metra, który pozwala im szybko dotrzeć do centrum Poznania. Wyłączenie trasy z użytku to spora uciążliwość, z którą pasażerowie musieli sobie radzić już rok temu, kiedy remontowano sieć trakcji na odcinku od os. Sobieskiego do ul. Słowiańskiej. Dlaczego wtedy, za jednym zamachem, nie przeprowadzono wszystkich prac?

d1si7jv

- Wszystkie roboty, które prowadziliśmy na poznańskiej "Pestce" ograniczały się do bieżących napraw. Gruntownego remontu nie wykonywaliśmy tam od chwili uruchomienia trasy, czyli od 19 lat - wyjaśnia MPK.

Teraz MPK wymieni 850 metrów szyn łukowych na odcinku od ul. Lechickiej do ul. Szymanowskiego oraz od ul. Słowiańskiej do ul. Roosevelta, a także sieć trakcyjną od ul. Roosevelta do ul. Słowiańskiej. Przy okazji słupy trakcyjne zostaną przemalowane na kolor grafitowy, ponieważ takie są wytyczne plastyka miejskiego. Zmodernizowany zostanie też m.in. układ sterowania zwrotnic na pętli tramwajowej na os. Sobieskiego - nastąpi wymiana zwrotnic i napędów.

Remonty oznaczają prawdziwą rewolucją w rozkładzie jazdy tramwajów. Zmienionymi trasami będzie kursować aż 11 linii: 5, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 27 i 201, a na swoją stałą trasę wróci linia nr 8.

Komunikację z północną częścią Poznania zapewni autobusowa linia zastępcza T14, kursująca pomiędzy os. Sobieskiego a ul. Armii Poznań oraz dodatkowa linia tramwajowa nr 29, kursująca pomiędzy pętlą przy ul. Piątkowskiej a dworcem Poznań Główny.

Szczegóły zmian można znaleźć na stronie ZTM Poznań.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1si7jv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1si7jv
d1si7jv
Więcej tematów