Trwa ładowanie...
d2u3jk8

Tramwaj linii nr 20 w Poznaniu kursuje teraz wydłużoną trasą

Od 1 października tramwaje linii nr 20 kursują wydłużoną trasą do ronda Rataje. Ma tu ułatwić wygodny dojazd do centrum m.in. studentom Politechniki Poznańskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tramwaj linii nr 20 w Poznaniu kursuje teraz wydłużoną trasą
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d2u3jk8

Do tej pory "dwudziestka" kursowała od os. Sobieskiego do Al. Marcinkowskiego. Od 1 października tramwaje kursują dalej przez ścisłe centrum Poznania, kierując się ulicami Podgórną, Strzelecką, Królowej Jadwigi, aż do ronda Rataje, gdzie skręcają w ul. Jana Pawła II i wracają do centrum przez most Rocha.

- Celem wprowadzanej zmiany jest zapewnienie pasażerom większego komfortu podróży do śródmieścia z okolic ronda Rataje i Piotrowa i odwrotnie - tak uzasadnia decyzję o korekcie trasy Zarząd Transportu Miejskiego. - Wydłużona linia nr 20 wzmocni komunikację zbiorową przede wszystkim na bardzo obciążonym odcinku Kórnicka - Marcinkowskiego, co dotyczy przede wszystkim linii numer 16, ale także linii numer 5 i 13 - dodaje.

"Dwudziestka" ułatwi także dojazd m.in. na Politechnikę Poznańską i mieszczące się przy niej akademiki, co jest szczególnie istotne, bo właśnie rozpoczął się rok akademicki.

d2u3jk8

Tramwaje kursują nadal jedynie w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, czyli w godz. od 6:00 do 9:00 oraz od 14:00 do 19:00.

Linia nr 20 - nowa trasa obowiązująca od 1 października:

Os. Sobieskiego – trasa PST – most Teatralny – Fredry – Gwarna – Św. Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Rondo Rataje – Jana Pawła II – Kórnicka - most św. Rocha – pl. Bernardyński – Wrocławska – Podgórna – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – most Teatralny – PST – Os. Sobieskiego.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2u3jk8

Podziel się opinią

Share

d2u3jk8

d2u3jk8
Więcej tematów