Trwa ładowanie...

Tramwaj linii nr 20 w Poznaniu kursuje teraz wydłużoną trasą

Od 1 października tramwaje linii nr 20 kursują wydłużoną trasą do ronda Rataje. Ma tu ułatwić wygodny dojazd do centrum m.in. studentom Politechniki Poznańskiej.

Share
Tramwaj linii nr 20 w Poznaniu kursuje teraz wydłużoną trasą
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d2ns6w8

Do tej pory "dwudziestka" kursowała od os. Sobieskiego do Al. Marcinkowskiego. Od 1 października tramwaje kursują dalej przez ścisłe centrum Poznania, kierując się ulicami Podgórną, Strzelecką, Królowej Jadwigi, aż do ronda Rataje, gdzie skręcają w ul. Jana Pawła II i wracają do centrum przez most Rocha.

- Celem wprowadzanej zmiany jest zapewnienie pasażerom większego komfortu podróży do śródmieścia z okolic ronda Rataje i Piotrowa i odwrotnie - tak uzasadnia decyzję o korekcie trasy Zarząd Transportu Miejskiego. - Wydłużona linia nr 20 wzmocni komunikację zbiorową przede wszystkim na bardzo obciążonym odcinku Kórnicka - Marcinkowskiego, co dotyczy przede wszystkim linii numer 16, ale także linii numer 5 i 13 - dodaje.

d2ns6w8

"Dwudziestka" ułatwi także dojazd m.in. na Politechnikę Poznańską i mieszczące się przy niej akademiki, co jest szczególnie istotne, bo właśnie rozpoczął się rok akademicki.

Tramwaje kursują nadal jedynie w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, czyli w godz. od 6:00 do 9:00 oraz od 14:00 do 19:00.

Linia nr 20 - nowa trasa obowiązująca od 1 października:

Os. Sobieskiego – trasa PST – most Teatralny – Fredry – Gwarna – Św. Marcin – Marcinkowskiego – Podgórna – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Rondo Rataje – Jana Pawła II – Kórnicka - most św. Rocha – pl. Bernardyński – Wrocławska – Podgórna – Marcinkowskiego – pl. Wolności – Fredry – most Teatralny – PST – Os. Sobieskiego.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2ns6w8

Podziel się opinią

Share
d2ns6w8
d2ns6w8
Więcej tematów