Trwa ładowanie...
d31s87a

Tragiczny wypadek w Tatrach. Nie żyje 25-latek

Nawet spacer w rejonie Kasprowego Wierchu może się skończyć niebezpiecznym poślizgnięciem i upadkiem z dużej wysokości – ostrzegają tatrzańscy ratownicy, którzy w poniedziałek byli wzywani pięć razy do wypadków w Tatrach. Od wczoraj ratownicy TOPR wyjeżdżali już dziewięć razy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od wczoraj ratownicy TOPR wyjeżdżali już dziewięć razy.
Od wczoraj ratownicy TOPR wyjeżdżali już dziewięć razy. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
d31s87a

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek w słowackich Tatrach. Zginął 25-letni Polak, który rano wraz z kolegą szedł Doliną Małej Zimnej Wody w kierunku Chaty Teriego. Poślizgnął się w okolicy Wielkiego Hangu i zsunął się po zlodzonym śniegu.

Na miejsce zdarzenia został wysłany śmigłowiec z ratownikami na pokładzie. Ciężko rannego mężczyznę udało się znaleźć dopiero po godzinie. Przetransportowano go do szpitala w Starym Smokowcu, niestety zmarł na skutek obrażeń odniesionych podczas upadku.

d31s87a

Niezwykłe i rzadkie zjawisko w Tatrach. Nagranie turysty z Krakowa

Nawet spacer w rejonie Kasprowego Wierchu może się skończyć niebezpiecznym poślizgnięciem i upadkiem z dużej wysokości – ostrzegają tatrzańscy ratownicy, którzy w poniedziałek byli wzywani pięć razy do wypadków w Tatrach. Od wczoraj ratownicy TOPR wyjeżdżali już dziewięć razy. Apelują o ostrożność bo szlaki są oblodzone i bardzo łatwo się ześlizgnąć bez odpowiedniego sprzętu. - Górskie stoki są oblodzone, a każde poślizgnięcie może skończyć się tragicznie - powiedział Radiu Kraków ratownik TOPR Andrzej Maciata. - Góry są obecnie dla bardzo dobrze wyposażonych turystów, którzy umieją się posługiwać górskim sprzętem. Wyjście w wyższe partie gór bez raków czy czekana może być bardzo niebezpieczne - dodał.

Wyjścia w góry lepiej ograniczyć do tatrzańskich dolin, sugerują ratownicy. W te święta zginęły w Tatrach już 3 osoby, jak podał Portal Tatrzański.

Źródło: Radio Kraków, Gazeta Wyborcza

d31s87a

Podziel się opinią

Share
d31s87a
d31s87a
Więcej tematów