Trwa ładowanie...
d155vnt
Tragiczny wypadek w Łodzi. Będzie więcej kontroli trzeźwości
x-news/TVN 24

Tragiczny wypadek w Łodzi. Będzie więcej kontroli trzeźwości

Po tragicznym wypadku w Łodzi policja przeprowadza wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. We wtorek badani byli zarówno kierowcy samochodów osobowych jak i pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Prezydent Łodzi zażądała również od prezesa MPK, żeby każdy kierowca i motorniczy był badany na zawartość alkoholu przed wyjazdem w trasę. Kierowcy mają też być badani wyrywkowo w czasie pracy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d155vnt

W poniedziałek w centrum Łodzi tramwaj nie zatrzymał się na czerwonym świetle, potrącił trzy osoby przechodzące przez przejście na zielonym świetle, następnie uderzył w opla. W wyniku zderzenia dwie osoby zginęły na miejscu, dwie zostały ranne. 34-letni motorniczy miał w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Rząd zajmie się problemem pijanych kierowców

d155vnt

Tymczasem rząd we wtorek planuje zająć się zmianami w prawie, które mają prowadzić do bardziej skutecznego ścigania i karania pijanych kierowców, a tym samym przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach.

Inicjatywa rządu ma związek z tragedią w Kamieniu Pomorskim, gdzie 1 stycznia kierowane przez 26-latka bmw wypadło z drogi i wjechało w grupę ludzi. W wyniku wypadki zginęło pięć dorosłych osób i jedno dziecko. 8-letni chłopiec i 10-letnia dziewczynka trafili do szpitala. Szczecińska prokuratura przedstawiła sprawcy tragedii zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwym katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do 15 lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy. Został aresztowany na trzy miesiące.

Na wtorkowym posiedzeniu rządu ma być przedstawiony pakiet propozycji, których celem jest ograniczenie problemu nietrzeźwych kierowców. Ustalono to podczas czwartkowego spotkania w kancelarii premiera - szef rządu Donald Tusk rozmawiał z ministrami sprawiedliwości i spraw wewnętrznych: Markiem Biernackim i Bartłomiejem Sienkiewiczem oraz wiceministrem infrastruktury i rozwoju Zbigniewem Rynasiewiczem.

W ocenie resortu sprawiedliwości, przepisy odnoszące się do kierowania pojazdem po pijanemu i spowodowania wypadku pod wpływem alkoholu są surowe; propozycje zmierzają do bardziej skutecznego egzekwowania kar i ograniczenia kar w zawieszeniu.

d155vnt

- Nie będziemy się licytować na surowość kar dla pijanych kierowców, potrzebna jest zmiana mentalności, aby nie było przyzwolenia dla pijanych siadających za kierownicą - mówił w piątek premier Tusk.

W sprawie ograniczenia problemu nietrzeźwych kierowców Sienkiewicz, Biernacki i Rynasiewicz spotkali się także w piątek w MSW. Ustalono wówczas, że zwiększona zostanie liczba policjantów wydziałów ruchu drogowego w całym kraju oraz zapowiedziano częstsze akcje "trzeźwy poranek".

d155vnt

Podziel się opinią

Share
d155vnt
d155vnt
Więcej tematów