ycipk-138umo
zabójstwo

Tragiczny finał poszukiwań 9-latki. Kolejne dziecko w Rosji nie żyje

Rosyjskie media piszą o czwartym dziecku zamordowanym w ostatnim czasie w obwodzie saratowskim. Mieszkańcy okolicy są przerażeni i domagają się kary śmierci dla napastnika.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosja. Śmierć 9-letniej dziewczynki.
Rosja. Śmierć 9-letniej dziewczynki. (East News)
ycipk-138umo

Media obiegły informacje o śmierci 9-letniej dziewczynki. Dziecko zaginęło 9 października podczas drogi ze szkoły do domu. W poszukiwania oprócz służb włączyło się około 1000 wolontariuszy.

Tragiczne doniesienia zostały przekazane opinii publicznej w drugim dniu akcji. Mieszkańcy są oburzeni, ponieważ to już czwarte dziecko, które zginęło w tym regionie w ostatnim czasie.

ycipk-138umo

Rosjanie podkreślają, że infrastruktura w obwodzie saratowskim jest zła, a dzieci zamiast chodnikami wzdłuż dróg, chodzą do szkół przez opuszczone tereny.

Właśnie podczas powrotu przez niebezpieczną okolicę, życie straciła teraz 9-latka, na którą zabójca czekał w jednym z pobliskich garaży.

Zobacz też: Uwolniła wielbłąda z cyrku, teraz razem zwiedzają Europę

ycipk-138umo

W związku z zabójstwem został zatrzymany 35-letni mieszkaniec Saratowa. Był już sześciokrotnie karany za kradzieże i gwałty. Przyznał się do winy. Przed aresztem, gdzie przebywa, ustawił się tłum mieszkańców. Domagali się kary śmierci dla mordercy. Obwiniali policję i wymiar sprawiedliwości o zbyt pobłażliwe traktowanie recydywistów.

"Rosjanie opublikowali w internecie kilka petycji o przywrócenie kary śmierci. Ankietę z pytaniem o przywrócenie tego wymiaru kary ogłosiła niższa izba parlamentu Rosji, Duma Państwowa, na portalu społecznościowym Vkontakte. Do soboty rano na ankietę odpowiedziało około 67 tys. osób, 80 proc. z nich poparło karę śmierci za zabójstwo dzieci i pedofilię" - podaje RMF FM.

Źródło: RMF FM

ycipk-138umo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-138umo

ycipk-138umo
ycipk-138umo