Trwa ładowanie...
Policja
27-12-2014 08:31

Tragiczny bilans świąt na polskich drogach. Nie żyje 30 osób

Podczas trzech dni na drogach doszło do 229 wypadków, w których zginęło 30 osób, a 301 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali 584 nietrzeźwych kierujących - podała policja.

Tragiczny bilans świąt na polskich drogach. Nie żyje 30 osóbŹródło: WP.PL, fot: Marcin Gadomski
d32nk9f

Podczas świąt policjanci nie próżnowali. Kontrolowali prędkość i stan trzeźwości kierujących. Sprawdzali stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów - zwłaszcza dzieci.

Zarówno w oznakowanych jak i nieoznakowanych radiowozach były używane wideorejestratory. A funkcjonariusze nie stosowali żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych łamiących ograniczenia prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego".

W ciągu trzech świątecznych dni doszło w sumie do 229 wypadków drogowych, w których zginęło 30 osób, a 301 zostało rannych.

(fot. Policja)
Źródło: (fot. Policja)

Policja podała, że najtragiczniejsza była środa. W dniu Wigilii doszło do 113 wypadków, w których zginęło 18 osób, a 123 zostały ranne.

d32nk9f

Niestety nie obyło się bez nietrzeźwych kierujących na drogach. W sumie funkcjonariusze zatrzymali 584 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, ryzykując nie tylko swoje życie, ale przede wszystkim życie swoich bliskich i innych użytkowników dróg.

"Trzeba pamiętać, że nawet niewielka dawka alkoholu we krwi obniża koncentrację i refleks" - przypomina policja. I dodaje: "nie ma wytłumaczenia dla osób, które wsiadają do samochodów po paru głębszych, niezrozumiałe jest też to, że czasem członkowie ich rodzin widzą to i nie reagują, pozwalając im prowadzić".

d32nk9f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32nk9f
Więcej tematów