Trwa ładowanie...
d2wd3gw

Tragiczne żniwo lawin we Francji

Lawiny zbierają tragiczne żniwo we francuskich Alpach. Ratownicy i żandarmeria ostrzegają, a jednak kolejni ludzie giną pod śniegiem.

d2wd3gw
d2wd3gw

W czasie weekendu odnaleziono ciało dwudziestoletniego snowboardzisty, którego masy śniegu porwały we Flain, jednej z bardziej znanych stacji narciarskich we francuskich Alpach. Lawina zeszła także w rejonie Sabaudii. Pod zwałami śniegu znalazło się kilkanaście osób uczestniczących w wędrówce na nartach. Jedna osoba zginęła, trzech narciarzy odniosło obrażenia.

Prefektura regionu Wysokich Alp ostrzega przed niebezpieczeństwem zejścia lawin. Ogłoszono czwarty stopień zagrożenia w pięciostopniowej skali. W górach jest mnóstwo śniegu. Jednak zmienne warunki pogodowe, na przemian wiosenne słońce i niemal zimowe opady, sprawiają, że obsunięcie się śnieżnej pułapki, spowodowane przez narciarza lub snowboardzistę, jest niemal pewne w jeździe poza utartymi szlakami.

Ratownicy podkreślają, że zerowe ryzyko w górach nie istnieje, jednak apelują do rozsądku turystów, by w tak niebezpiecznych warunkach nie szukali niepotrzebnych emocji na stokach kuszących dziewiczym śniegiem, w którym czai się śmiertelne niebezpieczeństwo.

d2wd3gw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wd3gw
Więcej tematów