Trwa ładowanie...

Ciała płynęły tygodniami. Potworne odkrycie w Brazylii

W sobotę brazylijski portal informacyjny UOL podał, że co najmniej dziewięciu afrykańskich imigrantów zginęło na oceanie podczas próby przekroczenia go na łodzi. Ta tragiczna historia rozegrała się na wodach otaczających północne wybrzeża Brazylii.

Tragedia na wodzie / Zdj. ilustracyjneTragedia na wodzie / Zdj. ilustracyjneŹródło: GETTY, fot: Anadolu
ddbmo72
ddbmo72

Zgodnie z wynikami policyjnego śledztwa, łódź, na której podróżowali imigranci, płynęła z Mauretanii przez okres od kilku do kilkunastu tygodni, nieustannie popychana na południe przez morskie prądy.

Statki zboczyły z kursu

Łódź, na której znaleziono ciała zmarłych pasażerów, jest prawdopodobnie jednym z wielu statków, które zaginęły na Atlantyku po tym, jak zboczyły z kursu. Jak podaje brazylijski dziennik online, powołując się na informacje uzyskane podczas policyjnego dochodzenia, łódź pokonała dystans około 4,7 tys. km z mauretańskiego wybrzeża do Brazylii.

Inspektorzy, którzy przeprowadzali dochodzenie, poinformowali, że na łodzi, która dobiła do wybrzeża w stanie Para, znaleziono dziewięć ciał imigrantów. Jednakże, prawdopodobnie liczba pasażerów była większa. Na pokładzie statku znaleziono bowiem 27 telefonów komórkowych oraz 25 płaszczy przeciwdeszczowych. Śledczy mają nadzieję, że analiza zawartości telefonów pomoże ustalić tożsamość wszystkich osób, które zginęły podczas tej tragicznej podróży.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wojna w Ukrainie a bezpieczeństwo Polski w Unii. "Trzeba dokonać wyboru"

Z dotychczas przeprowadzonych dochodzeń przez Narodowe Biuro Kryminalistyczne w Brasilii, stolicy Brazylii, wynika, że na łodzi dryfującej na Atlantyku podróżowali obywatele Mali i Mauretanii.

ddbmo72

Organizacja Caminando Fronteras (CF) podała, że w 2023 roku, podczas podróży morskich z Afryki na Wyspy Kanaryjskie, zginęło łącznie 6007 osób. Dodatkowo, 84 łodzie z pasażerami uznano za zaginione.

Rok 2024 prawdopodobnie ustanowi nowy rekord pod względem liczby nielegalnych imigrantów docierających na Wyspy Kanaryjskie. W pierwszym kwartale tego roku na ten archipelag dotarła rekordowa liczba afrykańskich przybyszów - ponad 13,5 tys., co stanowi ponad pięciokrotny wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w 2023 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddbmo72
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
ddbmo72
Więcej tematów