WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tragedia podczas ćwiczeń antyterrorystycznych na uczelni. 1 osoba nie żyje, są dziesiątki rannych

Jedna osoba zginęła, a około 40 zostało rannych w poniedziałek na uniwersytecie w Nairobi podczas ćwiczeń bezpieczeństwa, obejmujących symulację ataku terrorystycznego, co wywołało panikę - poinformowała kenijska policja oraz władze uczelni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tragedia podczas ćwiczeń antyterrorystycznych na uczelni. 1 osoba nie żyje, są dziesiątki rannych
(AFP, Fot: John Muchucha)
WP

Studenci i pracownicy uczelni wpadli w panikę i rzucili się do ucieczki, gdy usłyszeli odgłosy wystrzałów. Ludzie tratowali się nawzajem, wyskakiwali z okien - nawet z czwartego piętra.

- 33-letnia pracownica personelu zmarła z powodu poważnych ran głowy - powiedziała przedstawicielka uczelni ds. komunikacji Betty Ngala.

- Dwie osoby ranne zostały odwiezione do szpitala w stanie krytycznym - poinformował lekarz ze szpitala w Nairobi.

WP

- Ćwiczenia bezpieczeństwa przeprowadzono za zgodą uczelni - poinformował niepaństwowy Uniwersytet Strathmore.

Symulacja, zorganizowana wspólnie z policją, "miała przetestować przygotowanie społeczności uniwersyteckiej i ekip ratunkowych na wypadek ataku terrorystycznego. Niestety, niektórzy studenci i pracownicy uczelni ulegli panice i zostali ranni" - dodano w komunikacie.

Polub WP Wiadomości
WP
WP