Trwa ładowanie...
df69hgq

Tragedia na torze motocrossowym. Nie żyje 9-latek

9-latek zginął na torze motocrossowym w Olbrachcicach koło Wschowy w Lubuskiem - informuje RMF FM. Chłopiec jechał na motorze i zderzył się z innym, dorosłym motocyklistą.
Share
Tragedia na torze motocrossowym. Nie żyje 9-latek
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
df69hgq

Jak poinformował sierż. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji, do tragedii doszło w niedzielę około godziny 17.40, gdzie od kilku godzin trenowała zorganizowana grupa motocyklistów.

Dwóch z nich zderzyło się ze sobą. W wyniku zderzenia jeden z motocyklistów - 9 letni chłopiec zginął na miejscu, natomiast kierowca drugiego motocykla - 37-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala w Głogowie z obrażeniami ręki.

Sławek dodał, że od 37-latka pobrano krew do badań w celu sprawdzenia, czy nie kierował będąc pod działaniem alkoholu lub środków odurzających.

df69hgq

Na miejscu wypadku do późnych godzin nocnych pracowała grupa policjantów wraz z nadzorującym sprawę prokuratorem, aby wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia. Śledztwo toczy się pod nadzorem prokuratora ze Wschowy.

Policja poinformowała, że obaj uczestnicy wypadku posiadali licencje sportowe.

W Polsce dzieci mogą uprawiać motocross od ósmego roku życia używając do tego motocykli o pojemności silnika do 65 cm3 - poinformowano w Polskim Związku Motorowym.

df69hgq

Podziel się opinią

Share
df69hgq
df69hgq
Więcej tematów