Trwa ładowanie...

Tragedia migrantów na Morzu Śródziemnym. W katastrofie zginęło 100 osób

Co najmniej 100 imigrantów utonęło po tym, jak na Morzu Śródziemnym przewróciła się przeciążona łódź. Uratowano tylko 14 osób, które znajdowały się na pokładzie. Trwają poszukiwania.
Share
Od początku roku włoskie MSZ zarejestrowało ponad 11 tys. migrantów z Libii
Od początku roku włoskie MSZ zarejestrowało ponad 11 tys. migrantów z LibiiŹródło: PAP, Fot: EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON
d2if4va

Tragedia wydarzyła się niedaleko zachodniego wybrzeża Libii. To prawdopodobnie stamtąd wypłynęły trzy łodzie z imigrantami, którzy chcieli przedostać się do Europy. Dwie pozostałe - łączne z 200 osobami - zatrzymała libijska straż morska. Jej rzecznik Ayoub Gassim podkreśla, że służby nie są w stanie określić liczby migrantów, którzy znajdowali się na przewróconej łodzi.

- Nie jest znana też ich narodowość - powiedział Gassim w rozmowie z AP.

Libijscy mundurowi starają się ustalić, z którego dokładnie portu wypłynęli imigranci. Nie wiadomo też jeszcze, kiedy ruszyli w niebezpieczna podróż "po lepsze życie" na północy.

d2if4va

Wsparcie UE

Migranci chcieli dostać się do Włoch, jak tysiące innych mieszkańców państw całej Afryki, którzy wypływają z libijskich wybrzeży. W tym roku włoskie MSZ odnotowało ponad 11 tys. nowo przybyłych afrykańskich migrantów. To o ponad trzy czwarte mniej niż w poprzednich latach.

Większość imigrantów jest zabierana z Morza Śródziemnego przez statki z różnych krajów. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej straż przybrzeżna Libii zawraca łodzie do swojego kraju. Tę operację wspiera też Unia Europejska.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Czy cieszy nas wojna czy pokój?

d2if4va

Podziel się opinią

Share
d2if4va
d2if4va
Więcej tematów