Trwa ładowanie...
d18bu9k

TP S.A. odpowiada na zarzuty ws. Neostrady Plus

(inf.własna)

Share
d18bu9k

Przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej S.A. na piątkowej konferencji prasowej zapowiedzieli usprawnienie funkcjonowania, działającej od 1 lipca br., Neostrady Plus. Spotkanie z dziennikarzami było odpowiedzią na kilka niepochlebnych artykułów dotyczących Neostrady Plus.

Yann Gontard, dyrektor Pionu Multimediów TP. S.A wyjaśniał, że nagłośnione przez dziennikarzy rzekome złe działanie Neostrady to problemy jednostkowe. To nie prawda, że Neostrada Plus nie działa. Zarzuca się nam, że nowa usługa TP nie jest kompatybilna z Windows'em, a skargi na złe działanie Neostrady dotyczą zaledwie 6% jej użytkowników. We Francji, kraju znacznie bardziej rozwiniętym technologicznie niż Polska, stanowią one 3% błędów - powiedział Gontard. Zapowiedział jednocześnie zminimalizowanie usterek.

Według Gontarda, problemy z Neostradą często wiążą się także ze złym działaniem oprogramowania czy sprzętu internautów.

Podczas testów oprogramowania dla usługi Neostrada Plus, przeprowadzonych w Telekomunikacji Polskiej oraz TP Internet na systemach operacyjnych - Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows 2000 i Windows XP - przed uruchomieniem usługi nie zaobserwowano problemów - powiedział Mariusz Gaca z Pionu Multimediów TP S.A. Dodał, że podobne testy przeprowadzono też w laboratorium Wanadoo i również nie wykazały one usterek w funkcjonowaniu nowej Neostrady.

d18bu9k

Przedstawiciele TP S.A zapewnili, że każde zgłoszenie awarii przy instalacji Neostrady Plus jest dla Telekomunikacji Polskiej bardzo ważne. Z pewnością będziemy sprawdzać i naprawiać każdy pojawiający się problem. Oczekujemy na sygnały od naszych klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, pod numerem infolinii 0 800 102 102 - powiedział Gontard. Zaapelował również do mediów o rzetelność. Niektórzy chcieliby za wszelką cenę nam dokopać, podejrzewając nas o nieuczciwość. Zapewniam, że odpowiemy na każdą skargę naszych użytkowników i systematycznie będziemy redukować te 6% problemów- powiedział dyrektor Pionu Multimediów TP. S.A.

Neostrada Plus to stały dostęp do sieci z maksymalną szybkością transmisji do komputera 512kb/s i 128kb/s w kierunku od komputera. W skład pakietu wchodzi również 100 MB na dowolną liczbę kont poczty elektronicznej i serwer www w domenie neostrada.pl .

Koszt miesięcznego abonamentu wynosi (ceny netto) 179 PLN przy podpisaniu umowy na rok lub 199 PLN przy zawarciu umowy na czas nieokreślony. Instalacja usługi kosztuje 799 PLN (istnieje możliwość zapłaty w 4 miesięcznych ratach), osoby "przesiadające się" z SDI zapłacą tylko 149 PLN. (miz)

d18bu9k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18bu9k
d18bu9k
Więcej tematów