Trwa ładowanie...
dv9l44x
12-08-2005 17:20

"Tożsamość Bourna" w grze komputerowej

"Tożsamość Bourna" - powieść jednego z
wybitniejszych autorów literatury sensacyjnej, Roberta Ludluma -
stanie się kanwą gry komputerowej - zapowiedziała Vivendi
Universal (VU) Games.

dv9l44x
dv9l44x

Firma poinformowała, że gry komputerowe powstaną także na podstawie powieści "Krucjata Bourna" i "Ultimatum Bourna", które składają się na słynną trylogię powieściopisarza.

Wcześniej powieści Ludluma, autora, którego książki sprzedały się na całym świecie w ponad 290 mln egzemplarzy, doczekały się adaptacji filmowych.

"Jesteśmy zadowoleni z możliwości wypuszczenia nowej serii gier, opartych na jednej z najbardziej ekscytujących serii książek szpiegowsko-sensacyjnych, jakie kiedykolwiek stworzono" - powiedział Bruce Hack, szef wykonawczy VU Games.

Robert Ludlum urodził się 25 maja 1927 w Nowym Jorku, zmarł 12 marca 2001 w Naples na Florydzie. Był pisarzem, aktorem i producentem; autorem 23 powieści sensacyjnych, odtwórcą ról w ok. 200 sztukach telewizyjnych, założycielem teatru Playhouse-on-the- Mall.

Większość jego tytułów stała się bestsellerami. W 1998 podpisał umowę z wydawnictwem St. Martin's Press na kwotę 4 milionów dolarów za książkę.

dv9l44x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv9l44x
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj