Trwa ładowanie...
d1qhv4o

Toyota i PSA będą montować w Dąbrowie Górniczej?

Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej podał, że miasto to oraz czeski Kolin znalazły się na krótkiej liście miejscowości branych pod uwagę przy lokalizacji fabryki samochodów Toyoty i PSA. Resort gospodarki zaprzeczył tym informacjom.
Share
d1qhv4o

Po długich, wielomiesięcznych negocjacjach na krótkiej liście pozostały dwie miejscowości: Dąbrowa Górnicza w Polsce oraz Kolin w Czechach - napisał w środę w informacji Urząd Miejski w Dąbrowie. Urząd podał też, że w środę po południu prezydent miasta, przedstawiciele rządu oraz Toyoty i PSA mieliby parafować w Warszawie wstępne porozumienie dotyczące lokalizacji fabryki międzynarodowego koncernu. Później jednak władze miasta zaczęły wycofywać się z zapowiedzi o parafowaniu umowy.

Tymczasem Ministerstwo Gospodarki zaprzeczyło, że taka umowa miała być w środę podpisana. Cały czas toczą się negocjacje. Natomiast absolutnie nie ma żadnego etapu podpisywania umów - powiedziała w środęwiceminister gospodarki Ewa Freyberg. Dodała, że decyzja o lokalizacji fabryki ma zapaść między 15 a 31 grudnia 2001 roku, a Toyota i PSA cały czas rozpatrują propozycje lokalizacji w Czechach, Polsce i na Węgrzech.(kar)

d1qhv4o

Podziel się opinią

Share
d1qhv4o
d1qhv4o
Więcej tematów