Trwa ładowanie...

Towarzystwo Dziennikarskie: Wiadomości TVP prowadziły agitację wyborczą na rzecz Andrzeja Dudy

"Kłamstwa, przeinaczenia i opuszczenia, manipulacje językowe i wizualne, język nienawiści, szczucie na mniejszości" - to tylko niektóre elementy propagandy "Wiadomości" TVP i TVP Info, które wyliczyło Towarzystwo Dziennikarskie. Według stowarzyszenia, telewizja publiczna prowadziła agitację wyborczą na rzecz Andrzeja Dudy.

Towarzystwo Dziennikarskie: Wiadomości TVP prowadziły agitację wyborczą na rzecz Andrzeja DudyŹródło: PAP
d31r9av
d31r9av

"Kampania wyborcza w mediach rządowych pozwala mówić o fałszerstwie całych wyborów. Zamiast pluralizmu, bezstronności i wyważenia mieliśmy w tych mediach apoteozę jednego kandydata i zohydzanie jego głównego konkurenta przez cały czas kampanii, a nawet podczas ciszy wyborczej" - poinformowało opublikowanym oświadczeniu Towarzystwo Dziennikarskie.

"TVP złamało zasady etyki dziennikarskiej"

Monitoring Towarzystwa Dziennikarskiego skupił się na głównych wydaniach "Wiadomości" TVP, Faktów TVN i "Wydarzeń" Polsatu od 29 czerwca do 10 lipca, czyli między pierwszą, a drugą turą wyborów prezydenckich. Monitoring wykazał, że "Wiadomości" TVP nie spełniły wymogów ustawy o radiofonii i telewizji. Nakazują one, aby programy telewizji publicznej charakteryzowały się "pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością", do czego miało nie dostosować się TVP. Według Towarzystwa Dziennikarskiego, przez telewizję publiczną zostały też złamane zasady etyki dziennikarskiej.

"Kłamstwa, przeinaczenia i opuszczenia; manipulacje językowe i wizualne; inwektywy i język nienawiści; podziały na swoich i obcych; szczucie na mniejszości, w tym LGBT, osoby wykształcone, elity społeczne i mieszkańców wielkich miast; napędzanie narodowej pychy; wyższość i pogarda wobec innych narodów; rozbudzanie antysemityzmu" - to składniki propagandy "Wiadomości" TVP, TVP Info i serwisów informacyjnych Polskiego Radia, które wyliczyła i udokumentowała organizacja.

"Media prowadzą do fałszowania kolejnych wyborów"

"Rafał Trzaskowski na początku swojej kampanii mówił o konieczności radykalnych zmian w "Wiadomościach" i TVP Info. Przypominamy o tym, ponieważ utrzymywanie rozsadników kłamstwa i nienawiści w mediach podających się za publiczne prowadzi do fałszowania kolejnych wyborów" - oceniło Towarzystwo Dziennikarskie. Organizacja zapowiedziała publikację raportu z monitoringu.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31r9av
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31r9av
Więcej tematów