Trwa ładowanie...
d123q6d

Towarzystwo Dziennikarskie: Wiadomości TVP prowadziły agitację wyborczą na rzecz Andrzeja Dudy

"Kłamstwa, przeinaczenia i opuszczenia, manipulacje językowe i wizualne, język nienawiści, szczucie na mniejszości" - to tylko niektóre elementy propagandy "Wiadomości" TVP i TVP Info, które wyliczyło Towarzystwo Dziennikarskie. Według stowarzyszenia, telewizja publiczna prowadziła agitację wyborczą na rzecz Andrzeja Dudy.
Share
Towarzystwo Dziennikarskie: Wszystkie materiały o Trzaskowskim w "Wiadomościach" były negatywne
Towarzystwo Dziennikarskie: Wszystkie materiały o Trzaskowskim w "Wiadomościach" były negatywneŹródło: PAP
d123q6d

"Kampania wyborcza w mediach rządowych pozwala mówić o fałszerstwie całych wyborów. Zamiast pluralizmu, bezstronności i wyważenia mieliśmy w tych mediach apoteozę jednego kandydata i zohydzanie jego głównego konkurenta przez cały czas kampanii, a nawet podczas ciszy wyborczej" - poinformowało opublikowanym oświadczeniu Towarzystwo Dziennikarskie.

"TVP złamało zasady etyki dziennikarskiej"

Monitoring Towarzystwa Dziennikarskiego skupił się na głównych wydaniach "Wiadomości" TVP, Faktów TVN i "Wydarzeń" Polsatu od 29 czerwca do 10 lipca, czyli między pierwszą, a drugą turą wyborów prezydenckich. Monitoring wykazał, że "Wiadomości" TVP nie spełniły wymogów ustawy o radiofonii i telewizji. Nakazują one, aby programy telewizji publicznej charakteryzowały się "pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością", do czego miało nie dostosować się TVP. Według Towarzystwa Dziennikarskiego, przez telewizję publiczną zostały też złamane zasady etyki dziennikarskiej.

d123q6d

"Kłamstwa, przeinaczenia i opuszczenia; manipulacje językowe i wizualne; inwektywy i język nienawiści; podziały na swoich i obcych; szczucie na mniejszości, w tym LGBT, osoby wykształcone, elity społeczne i mieszkańców wielkich miast; napędzanie narodowej pychy; wyższość i pogarda wobec innych narodów; rozbudzanie antysemityzmu" - to składniki propagandy "Wiadomości" TVP, TVP Info i serwisów informacyjnych Polskiego Radia, które wyliczyła i udokumentowała organizacja.

"Media prowadzą do fałszowania kolejnych wyborów"

"Rafał Trzaskowski na początku swojej kampanii mówił o konieczności radykalnych zmian w "Wiadomościach" i TVP Info. Przypominamy o tym, ponieważ utrzymywanie rozsadników kłamstwa i nienawiści w mediach podających się za publiczne prowadzi do fałszowania kolejnych wyborów" - oceniło Towarzystwo Dziennikarskie. Organizacja zapowiedziała publikację raportu z monitoringu.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński zniknął?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/zamieszki-w-usa-rasizm-to-nie-jedyny-problem-z-jakim-walczy-ameryka-wywiad-6518176976664705a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d123q6d

Podziel się opinią

Share
d123q6d
d123q6d
Więcej tematów