Trwa ładowanie...
d122g3w

Toruń: oszust obiecywał atrakcyjne nagrody. Wystarczyło tylko wysłać płatnego SMS-a

Zanim wyślesz SMS-a Premium, zastanów się dwa razy. Policjanci właśnie zatrzymali kolejnego oszusta, który wyłudził w ten sposób ponad 1 mln 300 tys. złotych. 24-latkowi grozi za to 10 lat więzienia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści coraz częściej wykorzystują SMS-y Premium
Oszuści coraz częściej wykorzystują SMS-y Premium (Pixabay.com)
d122g3w

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego KWP w Krakowie od wielu miesięcy prowadzą śledztwo przeciwko grupie przestępczej, która zajmuje się oszustwami z wykorzystaniem usługi SMS Premium. Ustalili już około 250 tys. numerów, z których osoby poszkodowane z całej Polski wykonywały tego typu połączenia. Przestępcy wyłudzili od nich miliony złotych. Do tej pory, m.in. w Białym Dunajcu, Warszawie i Gdańsku zatrzymano 10 osób, które usłyszały już zarzuty.

Zobacz także: Analiza żywej kropli krwi – pseudomedyczne oszustwo

W lutym 2017 r., w jednym z mieszkań w Toruniu policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, poszukiwanego 3 listami gończymi. Mężczyzna trafił do więzienia, gdzie odsiaduje wyrok za różne przestępstwa, m.in. kradzież z włamaniem. Wkrótce okazało się, że ma on także związek z prowadzonym przez krakowskich policjantów śledztwem.

d122g3w

24-latek założył w 2016 roku serwis internetowy, na którym organizował fikcyjne konkursy i promocje. Wykorzystywał przy tym znaki towarowe znanych firm, oferując np. odzież markową czy bony na zakupy do znanych sklepów sieciowych. Osoby, które dawały się nabrać na ten przekręt, by wziąć udział w konkursie musiały odesłać zwrotnego SMS-a, za bagatela 30,75 zł.

Sprawca wyłudzał także poprzez SMS-y pieniądze na rzekomą budowę placu zabaw dla dzieci.

Jak wynika z informacji śledczych wyłudził w ten sposób w sumie prawie 1 mln 315 tys. złotych.

24-latek usłyszał już zarzuty oszustwa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

d122g3w

Podziel się opinią

Share

d122g3w

d122g3w
Więcej tematów