Trwa ładowanie...
d2819yw

Topnieje przewaga Hollande'a nad Sarkozym - najnowszy sondaż

Przewaga Francois Hollande'a nad walczącym o reelekcję Nicolasem Sarkozym stopniała w ostatnich dniach z 10 do 5 punktów procentowych - wynika z najnowszych sondaży. Druga tura wyborów prezydenckich we Francji odbędzie się w niedzielę.

d2819yw
d2819yw

Szanse kandydata centroprawicy na ponowną prezydenturę są jednak coraz mniejsze, ponieważ w ciągu zaledwie dwóch dni będzie mu trudno wyprzedzić socjalistę - ocenia Reuters. Dodaje, że centrysta Francois Bayrou pogrzebał ostatnie szanse Sarkozy'ego na wygraną, ogłaszając w czwartek, że odda głos na Hollande'a i zostawia wolną rękę swoim wyborcom.

- Bayrou przekazał, że po starannym namyśle postanowił zagłosować na Francois Hollande'a, który w lutym doprowadzi kraj do bankructwa - skomentował złośliwie Sarkozy.

Z dwóch badań ośrodka Ipsos i ośrodka BVA wynika, że przewaga Hollande'a zmniejszyła się o jeden punkt procentowy. Według tych sondaży na socjalistę chce głosować 52,5%. badanych, a na obecnego prezydenta - 47,5%.

Badania ośrodków CSA i Harris Interactive wykazały, że po środowej debacie telewizyjnej przewaga Hollande'a skurczyła się z ośmiu do sześciu punktów procentowych. Według tych badań Hollande cieszy się 53-procentowym poparciem, a Sarkozy ma 47%. zwolenników.

W przypadku tych badań była to najmniejsza różnica podczas całej kampanii. Sondaże przeprowadzono w czwartek.

Z kolei badanie TNS-Sofres dla telewizji iTele wykazało półtoraprocentowy spadek popularności Hollande'a (do 53,5%) w porównaniu z zeszłym tygodniem, oraz półtoraprocentowy wzrost popularności Sarkozy'ego (do 46,5%).

Piątek jest ostatnim dniem kampanii wyborczej we Francji.

d2819yw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2819yw
Więcej tematów